خبر: 81127 / تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۲۲:۰۰
رئیس اداره محیط زیست لنگرود

بیکاری و کوچ مردم یکی از اثرات از بین بردن تالاب است/حذف دائم جایگاه موقت زباله در تالاب کیاکلایه لنگرود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود شامگاه پنج شنبه در همایش کانون فعالان محیط زیست یالمند لنگرود که در سالن شهید املاکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود برگزار شد، گفت: یکی از آثار سوء از بین بردن تالاب، بیکاری و کوچ مردم به شهرهای دیگر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،دکتر سید امین نجات شامگاه پنج شنبه در همایش کانون فعالان محیط زیست یالمند لنگرود که در سالن شهید املاکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: کشورهای غربی بعد از برنامه ریزی های مناسب در انقلاب صنعتی پیشرفت قابل توجهی داشتند.

 

وی رفاه و آسایش برای انسان ها را یکی از اهداف انقلاب فرهنگی دانست و گفت: انسان ها با استفاده از امکاناتی علمی که در انقلاب صنعتی به وجود آمد از امکانات خوبی نظیر خودرو و ابزارآلات دیگر در زندگی بهره مند شود ولی مشکلی که بعد از مدتی نمایان شد معظل زیست محیطی حاصل از تولیدات صنعتی بود که توجه به آن نشده بود.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود افزود: غرب به این نتیجه رسید که پیشرفت باید با حفظ محیط زیست همراه باشد و ما نیز باید از اشتباهات غرب عبرت بگیریم.

 

دکتر نجات با اشاره به اهمیت وجود تالاب ها و زنده نگه داشتن آن، بیان کرد: یکی از آثار سوء از بین بردن تالاب، بیکاری و کوچ مردم به شهرهای دیگر است.

 

وی تاکید کرد: بی توجهی به محیط زیست آثار سوء فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را در بر می گیرید که قطعا تحت تاثیر زندگی آحاد مردم نیز می باشد.

 

رئیس اداره محیط زیست لنگرود با بیان اینکه باید جهانی فکر و منطقه ای عمل کرد، گفت: وجود ریزگردها در کشور ایران و برخی از کشورهای همسایه به دلیل عدم درک مسئولین کشور ترکیه است که صرفا به فکر منفعت کشور خود هستند.

 

دکتر نجات از حذف دائم جایگاه موقت زباله در تالاب کیاکلایه لنگرود خبر داد و عنوان کرد: طی جلساتی که با مسئولین برگزار شد مقرر شد تا شهرداری لنگرود پسماندهای موجود در جایگاه موقت را به جایگاه دائم زباله در آلمانلنگه اطاقور انتقال و دادگستری نیز دستور ساماندهی جایگاه آلمانلنگه را داد.

 

وی افزود: احداث کارخانه کمپوست نیز یکی دیگر از اقدامات حوزه محیط زیستی است که بر طبق گفته مسئولان طی مدت ۲ سال باید احداث و قابل بهره برداری شود که تاکنون زمین و پیمانکار مربوطه مشخص شده و زمان کلنگ زنی باید توسط مسئولین اعلام گردد.

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۲ نظر

ابراهیم
خرداد ۲۰, ۱۳۹۶ در ۰۰:۱۲

جناب آقای نجات چرادوسال دیگه نکنه ازاون کلنگ زدنهای معروف اتفاق میخوادبیفته

یاسر
خرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۱

جناب نجات موقت دائمش کنید بعد ببرید تو منطقه سبز و بکر آلمان لنگه دپوی زباله رو دائمش کنید ؟!
متاسفم برات که اینقد جرات نداری بدیهی ترین وظایفتو انجام بدی
آخه آدم چی میتونه بگه در مورد آلمان لنگه و اطاقور دارید منطقه رو نابود می کنید با جرات هم میگید محل دفن دائم زباله در آلمانلنگه
آخه یه کم فکر یه کم تلاش یه کم وجدان برای چی اومدی وقتی نمی تونی کار انجام بدی وقتی جرات تحرک نداری
به خدا مردم به داد اطاقور برسید همین شیرابه ها و پسماندها سریز میشه رو سفرهاتون چند سال دیگه
با این همه بیماری های گوارشی و معده و سرطان که همه گیر شده یه کم به خودتون بیاید

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir