۲۴۰ هزار خانواده مددجو از حمایت کمیته امداد خارج شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۲۴۰ هزار خانواده را در کشور از تحت حمایت خود جدا و مستقل به جامعه تحویل دادیم گفت: این ۲۴۰ هزار خانواده حدود ۱۵ درصد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمد امید در مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر طرح‌های اشتغال و خودکفایی اظهار داشت: مجموعه کمک‌های کمیته امداد به توانمندسازی خانواده‌ها قبل از دولت یازدهم در بهترین شرایط  ۱۵ درصد بود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: ۱۵ درصد از خدمات و اعتبارات کمیته امداد قبل از دولت یازدهم صرف فعالیت زیربنایی مانند اشتغال خانواده‌ها و ۸۵ درصد به خدمات جاری و پرداخت مستمری اختصاص می‌یافت.

امید با اشاره به اینکه در بودجه امسال، بودجه توانمندسازی خانواده‌ها در نهاد کمیته امداد از ۱۵ درصد به بیش از ۵۲ درصد افزایش یافته است اذعان داشت: این آمار گویای حرکت کمیته امداد امام خمینی (ره) به سمت تواندمندسازی خانواده‌ها است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته کمیته امداد امام خمینی (ره) حدود ۲۴۰ هزار خانواده را در کشور از تحت حمایت خود جدا و مستقل به جامعه تحویل داد بیان داشت: این ۲۴۰ هزار خانواده حدود ۱۵ درصد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای نخستین بار توانست در سال ۹۵، پانزده درصد مددجویان خود را از تحت پوشش خارج کند و حدود ۱۰ درصد به مجموعه مددجویانش اضافه کند در حالی‌که در سال‌های گذشته میزان ورودی و خروجی‌های تحت پوشش کمیته امداد تقریباً برابر بود.

امید، رویکرد توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی (ره) در خانواده‌ها را مثبت دانست و گفت: در چ۴ سال گذشته دولت از طریق بانک‌ها با همکاری نمایندگان مجلس ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال زایی کمیته امداد اختصاص یافت و همکاری بانک‌ها با نهاد کمیته امداد بسیار عالی بود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: استان گیلان سال گذشته در عرصه اشتغال کمیته امداد جزء سه استان برتر کشور بوده است و بانک‌های گیلان بیش از ۲۵ درصد مبلغ ابلاغ شده به آن‌ها در عرصه اشتغال وام اختصاص دادند.

امید ابراز داشت: با ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی که دولت در چهار سال گذشته به امر اشتغال در کمیته امداد اختصاص داد موجب شد ۴۰۰ هزار خانواده از تحت حمایت کمیته امداد جدا شده و مستقل روی پای خود بایستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) خاطرنشان کرد: تاکید رئیس جمهور نیز مبنی بر این است که محور کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌ها باشد و خوشبختانه این مسئله تا حد قابل قبولی تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار کمیته امداد سال گذشته هزار میلیارد تومان بود گفت: اعتبار امسال کمیته امداد به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و امسال با این رقم بودجه در کنار منابع بانکی ۱۴۰ هزار فرصت شغلی را تعریف کردیم و البته ظرفیت این را داریم در سال تولید و اشتغال ۲۰۰ هزار شغل تعریف کنیم.

امید، استان گیلان را جزء استان‌های پیشتاز در عرصه اشتغال مددجویان کمیته امداد دانست و خاطرنشان کرد: حتی زمانی که در است گیلان اشتغالزایی خانواده‌ها در کمیته امداد رایج نبود استان گیلان در این زمینه یک استان پیش رو بود.

انتهای پیام/