حکم پرونده عضو ارشد تیم پیشین مذاکرات هسته‌ای صادر شد

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران می‌گوید حکم پرونده عضو ارشد تیم پیشین مذاکرات هسته‌ای صادر اما هنوز قطعی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده عضو ارشد هیئت پیشین مذاکرات هسته‌ای که در شعبه نهم دادگاه کیفری یک مطرح رسیدگی بود، منتهی به صدور حکم شده است یا خیر اظهار کرد: حکم این پرونده در شعبه دادگاه کیفری یک استان صادر و تمام شده اما هنوز قطعی نشده و در دست رسیدگی مرجع تجدیدنظر قرار دارد.

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران اضافه کرد: پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به دیوان عالی کشور ارسال شده اما دیوان برخی موارد را در صلاحیت رسیدگی دادگاه تجدیدنظر استان دانسته است.

افتخاری از ارائه اطلاعاتی در خصوص نوع حکم صادره خودداری کرد.

به گزارش تسنیم، این پرونده متهمان دیگری هم دارد.

بر اساس این گزارش، این فرد که از دیپلمات‌های اسبق و عضو ارشد تیم پیشین تیم مذاکرات هسته‌ای است، پیشتر هم در ارتباط با مسائل امنیتی در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به حبس تعلیقی محکوم شده بود.

به گزارش تسنیم، یکی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای فعلی نیز مرداد سال ۹۵ دستگیر شد که حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدو سیزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سئوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده متهم دستگیر شده تیم مذاکرات هسته‌ای که چندی پیش نیز در دادگاه انقلاب محاکمه شد، اظهار کرد: در ارتباط با این پرونده حکم دادگاه بدوی صادر شده اما قابل اعتراض است و طبعا بعد از صدور حکم قطعی، قابلیت اطلاع‌رسانی دارد. در این پرونده اجمالا حکم حبس صادر شده اما به لحاظ قانونی نمی‌توان جزئیات بیشتری ارائه کنم.

انتهای پیام/