راه‌های حفظ سلامت دندان و سفیدکردن آن از منظر طب سنتی
راه‌های حفظ سلامت دندان و سفیدکردن آن از منظر طب سنتی

یک کارشناس طب سنتی گفت: شستن دندان‌ها با ترکیبی از زاج سوخته، جوی سوخته، زغال بید و کف دریا برای سفیدکردن دندان و تقویت لثه بی‌نظیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید جواد علوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره حفظ سلامت دندان از دیدگاه طب سنتی اظهار کرد: اصلاح دستگاه گوارش و وضعیت هضم در معده در حفظ سلامت معده مؤثر است.

وی افزود: قی مکرر برای دندان مضر است به‌خصوص قی مواد ترش همچنین جویدن چیزهای سخت برای دندان مضر است مخصوصاً اگر شیرین باشد مانند آب‌نبات و انجیر خشک بنابراین باید از مصرف چنین موادی پرهیز کرد.

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: خوردن چیزهای کُند‌کننده دندانها مانند ترشیها و میوه‌های خام ترش, خوردن نوشیدنی‌های بسیار گرم و بسیار سرد پشت سر هم به دندان آسیب وارد می‌‌کند.

علوی یادآور شد: استفاده از مسواک به‌اعتدال, استفاده از خلال دندان  بعد از غذا و مالیدن نمک با عسل به دندانها, به تقویت دندان کمک می‌کند؛ بهتر است هنگام خواب دندان‌ها را با روغن گل‌سرخ در افراد گرم‌مزاج و روغن ناردین در افراد سردمزاج چرب کرد.

وی تصریح کرد: شستن دندانها با ترکیبی از زاج سوخته، جوی سوخته، زغال بید و کف دریا برای سفید کردن دندان و تقویت لثه بی‌نظیر است.

انتهای پیام/