رسیدگی خارج از نوبت به نقض حقوق شهروندان در ادارات

دبیر هئت عالی سازمان اداری و استخدامی کشور از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های نقض حقوق شهروندان در هیئت های رسیدگی به تخلفات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، فردین خرازی درباره ضمانت های اجرای حقوق شهروندی اظهار کرد: بعد از اینکه منشور حقوق شهروندی آذر ماه اعلام شد، سازمان اداری و استخدامی بلافاصله مصوبه حقوق شهروندان در نظام اداری را تهیه کرد.

این مقام مسئول در سازمان اداری و استخدامی گفت: در این مصوبه علاوه بر اینکه مصادیق حقوق شهروندان به تفصیل احصا شده به ۵ سرفصل و موضوع اصلی پرداختیم که از آن جمله می توان به آموزش کارکنان دولت، اصلاح مقررات و فرایندهای اداری، تقسیم وظایف و تعیین مسئولیت ها، نظارت جامع با بهره گیری از نهادهای مدنی و ضمانت اجرای حقوق شهروندی در نظام اداری اشاره کرد.

خرازی اضافه کرد: کار آموزش را آغاز کردیم و اولین دوره قبل از ماه رمضان برگزار شد و قرار است ۸ دوره برگزار شود و تا پایان مرداد ماه پایان می یابد.

دبیر هیئت عالی نظارت گفت: بسیاری از مقررات اداری در کشور زمینه نقض حقوق شهروندی را فراهم می کند که باید این مقررات و فرایندها اصلاح شوند. به شدت دنبال این کار و کاهش ارتباط چهره به چهره مردم با کارکنان هستیم.

وی توضیح داد: پیش بینی شده با همکاری وزارت کشور نهادهای نظارت بر حقوق شهروندی تشکیل شود و از ظرفیت این نهادها استفاده شود.

خرازی درباره ضمانت اجرای حقوق شهروندی گفت: با توجه به اینکه امر نظارت و رسیدگی به تخلفات با سازمان امور استخدامی است، همه هیئت های رسیدگی تخلفات را مکلف کردیم گزارش های نقض حقوق شهروندان در ادارات خارج از نوبت رسیدگی و با این موضوع با جدیت و اولویت برخورد شود.

انتهای پیام/