خبر: 81300 / تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۳:۳۵

فعالیت ۱۴ هزار بانوی هنرمند صنایع دستی در گیلان

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه تعداد هنرمندان صنایع دستی در استان به ۲۱ هزار نفر افزایش یافته است گفت: این استان ۱۴ هزار بانوی هنرمند صنایع دستی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، رضا علیزاده در همایش جایگاه صنایع دستی در دولت تدبیر و امید در سالن الغدیر استانداری گیلان با گرامیداشت روز صنایع دستی، اظهار داشت: با اراده و تلاش دست اندرکاران حوزه صنعت گردشگری، میل سفر به استان گیلان افزایش یافته است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه مقوله مذکور با  ورود خیل عظیم مسافران نورزی به استان گیلان به‌وضوح مشهود است افزود: در راستای توسعه صنعت گردشگری، جریان سازی گردشگری به‌طور ویژه در استان گیلان دنبال می‌شود.

علیزاده با اشاره به افتتاح ۷ پروژه گردشگری در شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: در هفته صنایع دستی ۷ پروژه ویژه کارگاهی و بازارچه صنایع دستی در حوزه‌های سفالگری، حصیربافی، منبت و سفال نقش برجسته در استان گیلان افتتاح می‌شود.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعتبار هزینه شده پروژه‌های مذکور را ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ۵۰ نفر به‌طور مستقیم در پروژه‌های مذکور مشغول به‌کار شدند و روند اشتغالزایی در این حوزه رو به افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه درآغاز دولت یازدهم هنرمندان حوزه صنایع دستی در استان گیلان ۱۲ هزار نفر بودند تصریح کرد: با حمایت‌های ویژه دولت از حوزه صنایع دستی، هنرمندان صنایع دستی در استان گیلان به ۲۱ هزار نفر افزایش یافتند.

علیزاده با بیان اینکه ۱۴ هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی استان گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند تاکید کرد: تعداد کارگاه‌های صنایع دستی در استان گیلان از ۴۸ کارگاه به ۹۲ کارگاه افزایش یافته و این روند رو به رشد است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه ۵ روستای بدون بیکار با همکاری سازمان گردشگری و صندوق کارآفرینی امید در استان ایجاد شده است افزود: بیش از هزار و ۲۰۰ جوان گیلانی در روستاهای گیلان مشغول به‌کار شدند.

علیزاده با اشاره به اینکه فروشگاه‌های صنایع دستی استان گیلان با یک رشد سه برابری به ۳۵۰ فروشگاه افزایش یافته است تصریح کرد: استان گیلان در سال ۹۵ در حوزه صنایع دستی بیش از ۳۰ میلیارد تومان درآمدزایی داشته است.

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir