برگزاری مراسم احیای شب قدر در ۱۶۰ مسجد لنگرود
برگزاری مراسم احیای شب قدر در ۱۶۰ مسجد لنگرود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود از برگزاری مراسم احیای شب قدر در ۱۶۰ مسجد این شهرستان از ساعت ۲۲ تا دو بامداد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شب قدر یا لیله القدر شب نزول قرآن و مقدر شدن امور یک ساله انسان هاست و خداوند متعال  از آن به بزرگی یاد کرده و سوره ای نیز به نام ” سوره قدر” را نازل فرمود و عبادت در این شب برتر از عبادت هزار ماه است.

 

در چنین شبی است که از آسمان باران” انا انزلناء ” جاری می شود و ما نیز باید برخیزیم و بیدار باشیم و بر سجاده دعا بنشینیم و به درگاه خداوند متعال التماس و استغفار کنیم.

 

امشب سفره  رحمت الهی باز است و فضا نیز آماده است که به راز و نیاز با خدایت بپردازی و این فرصت طلایی را برای بخشایش گناهانت از دست ندهی.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد امیری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: لطف و رحمت خداوند در شب های قدر شامل همه بندگان می شود و خداوند در چنین شبی همه لوازم تقرب و توبه را فراهم ساخته تا بشر از آن به نحو مطلوب استفاده کند.

 

وی از برگزاری مراسم احیای شب قدر در ۱۶۰ مسجد شهرستان لنگرود خبر داد و افزود: ویژه  برنامه های شب قدر از ساعت ۲۲ تا دو بامداد با برگزاری نماز شب قدر، قرائت دعای جوشن کبیر، قرائت قرآن  و مراسم بک یا الله ادامه دارد.

 

حجت الاسلام امیری ادامه داد: مراسم احیای شب قدردر بیش از ده مسجد شهرستان لنگرود از جمله مسجد جامع، شهدا و بازار تا سحر برقرار است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود خاطرنشان کرد: در اولین شب قدر که مصادف با شب ۱۹ ماه مبارک رمضان است ویژه برنامه های این شب در تمام مساجد شهرستان برگزار و قرآن به سرگرفتن و طلب آمرزش از جمله اعمال این شب پرفضیلت است که  در هر سه شب از شب های قدر برگزار می شود.