صدور روادید آمریکا برای اتباع ایرانی ۵۲ درصد کاهش داشته است
صدور روادید آمریکا برای اتباع ایرانی ۵۲ درصد کاهش داشته است

منابع خبری می‌گویند علی‌رغم مخالفت دادگاه‌های آمریکا با فرمان ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا صدور روادید این کشور برای اتباع ایرانی با کاهش رو به رو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، منابع خبری می‌گویند علی‌رغم مخالفت دادگاه‌های آمریکا با فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا صدور روادید برای اتباع ایرانی با کاهش محسوس مواجه شده است.

دادگاه استیناف شعبه نهم آمریکا مستقر در کالیفرنیا، روز دوشنبه علیه دستور اجرایی ترامپ که خواستار منع ورود اتباع ۶ کشور مسلمان از جمله ایران به خاک آمریکا است رأی داد.

رأی این دادگاه در حالی صادر شد که شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر آمریکا هم روز پنجم خرداد ماه حکم به تعلیق این فرمان داده بود.

فرمان ترامپ در صدد آن بود که ورود شهروندان کشورهای ایران، لیبی، سوریه، سومالی، سودان و یمن به ایالات متحده را برای مدت ۹۰ روز متوقف کند.

پایگاه «ویلج‌سان‌تایمز» روز سه‌شنبه گزارش داده علی‌رغم این پیروزی‌ها، آثار این فرمان اجرایی کماکان پابرجا هستد، چرا که روادیدهای صادر شده برای اتباع ایرانی ۵۲۲ درصد کاهش یافته است.

این گزارش به علاوه حاکی است سوابق اتباع ایرانی توسط نهادهای مختلف آمریکا مورد بررسی قرار می‌گیرند و آنها مجبور به تحویل اطلاعات سفر و اطلاعات حساب‌های کاربری خود به مقام‌های اداره مهاجرت هستند.

انتهای پیام/