خبر: 81397 / تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۳:۴۹
نماینده مردم رشت در مجلس:

حل مسائل اقتصادی مهمترین دغدغه مردم در دولت دوم روحانی است/ دولت مکلف به ساماندهی اشتغال جوانان است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف به ساماندهی اشتغال جوانان دانست و گفت: حل مسائل اقتصادی همچنان مهمترین دغدغه مردم در دولت دوم روحانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار ۸دی، مسائل حل نشده اقتصادی را از مهمترین دغدغه های مردم در دولت یازدهم و دوازدهم برشمرد و اظهار داشت: آنچه که مردم در اجتماعات و محافل انتخاباتی قبل از ۲۹ اردیبهشت مطرح کرده بودند، مسائل اقتصادی و بحران های آن بود.

وی در ادامه افزود: رسیدگی و حل مسائل اقتصادی علاوه بر اینکه دغدغه مردم است از دغدغه های مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد که دولت باید هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مبحث اقتصادی را از مهمترین دل مشغولی ها قشر متوسط و ضعیف جامعه مطرح کرد و گفت: مردم اقتصاد، اشتغال و رفع بیکاری را همچنان از اصلی ترین دغدغه های خود اعلام می کنند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف به ساماندهی اشتغال جوانان دانست و اظهار کرد: اولویت اول دولت دوم روحانی باید حل مسائل اقتصادی باشد و دولت باید بیشترین تمرکز خود را بر مبنای اشتغال آفرینی بگذارد.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه تیم اقتصادی دولت از بخش های حکومتی تا اجرایی باید منسجم و با اراده باشند و اطلاعات جدیدی در اختیار داشته باشند، خاطرنشان کرد: دولت گذشته اگر در سال های پیش توجه بیشتری به بخش اشتغال داشت و مهار تورم و حل معضل رکود را با جدیدت بیشتری حل می کرد این معظلات زودتر حل می شد و علاوه بر اینکه مهار تورم اتفاق می افتاد، رکود نیز در کشور جمع می شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم متذکر شد: در حال حاضر رکود در کشور ما حاکم شده و اولویت دولت این است که رکود را سازماندهی کند و نگران این نباشد که تورم مقداری افزایش پیدا می کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید ریسک پذیر باشد، ادامه داد: حتما برای اینکه رونق اقتصادی ایجاد شود و کسب و کار بهبود پیدا کند مقداری تورم افزایش پیدا می کند و دولت باید مقداری از ریسک را بپذیرد و این راه را برود تا هم اشتغال و هم تولید ملی جان تازه بگیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این نکته که بخش تولید مسکن بیش از ۱۰۰ کالا را همراه با خود دارد که با راه انداختن مسکن صنایع وابسته به آن نیز فعال می شود، تاکید کرد: اگر دولت بحث رونق تولید را تعقیب کند یقینا مسکن نیز تکانی می خورد و از دغدغه های ملت کمی کاسته می شود.

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir