امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود
امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود

رئیس جمهور افزود: امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود. به گزارش لنگرنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: از اینکه فرصت دیدار با ایثارگران، علما و روحانیت محترم و معزز این استان برای بنده فراهم شده بسیار خوشحال هستم. […]

رئیس جمهور افزود: امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود.

به گزارش لنگرنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: از اینکه فرصت دیدار با ایثارگران، علما و روحانیت محترم و معزز این استان برای بنده فراهم شده بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: دولت به حضور ایثارگران در صحنه‌های مختلف افتخار می‌کند و در حد توان خود به این عزیزان خدمت‌رسانی می‌کند.

روحانی بیان داشت: اگر ما امروز در برابر فشار قدرت‌های بزرگ، جنایتکاران جهانی و در برابر آنهایی که می‌خواهند در امور داخلی کشورها مداخله کنند، سروقامت بوده‌ایم و ایستادگی کرده‌ایم و در مقابل فشارهای آنها سر تعظیم فرود نیاورده‌ایم این به معنای احترام به شهیدان، ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و همه جانبازان است.

رئیس جمهور گفت: علمای بزرگ، اندیشمندان و فرهیختگان امروز بار رسالت سنگینی را بر دوش دارند که منطقه ما آبستن حوادث دردناکی بوده و هست و از غزه و فلسطین گرفته تا لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان می‌بینیم که از پیکره دنیای اسلام خون می‌چکد.

وی تصریح کرد: هیچ راهی برای نجات اسلام جز وحدت، اتحاد، ایثار و فداکاری وجود ندارد و ما باید بدانیم با ضعف امت اسلام تهاجم مستکبرین بیشتر خواهد شد و ضروری است که خود را توانمند و قدرتمند سازیم.

روحانی ادامه داد: در اینکه فرهنگ و انگیزه یک ملت برای مقاومت بالاترین معیار است هیچ تردیدی نیست اما باید قدرت‌های مادی را نیز افزایش دهیم.

وی بیان داشت: کشور با معضل محیط زیست مواجه است که از جمله آن گردغبار و آلودگی‌هایی است از غرب کشور به سلامت و آرامش مردم رحم نخواهد کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کم‌آبی و خشکسالی یک معضل بزرگ تقریباً در سراسر کشور است و در هر استان به یک شکل خود را نمایان می‌کند.

روحانی تأکید کرد: امروز جامعه ما از معضل بزرگی به نام بیکاری رنج می‌برد، به نحوی که آمار بیکاری در کشور تکان‌دهنده است و از سال ۸۶ تا ۹۱ یک عدد اشتغال خالص در کشور نداشته‌ایم و در نهایت آمار می‌گوید اشتغال در کشور صفر است.

وی خاطرنشان کرد:‌ بیکاری بزرگترین معضل جامعه ما است و در شرایط این‌چنینی هیچ راهی جز اولویت‌بندی مشکلات و راه‌حل‌های آنها وجود ندارد.

وی تأکید کرد: نقد دولت نه تنها هست بلکه وظیفه ملت ایران است و نه تنها دولت نقد شما را تحمل می‌کند بلکه به نقد دلسوزانه شما افتخار می‌‌کند.

رئیس جمهور افزود: فرهنگ، اقتصاد، مسائل اجتماعی کشور و حتی وظایف امنیتی کشور که جزو وظایف خاص حکومتی است بدون حضور و کمک مردم امکان‌پذیر نیست.

روحانی ادامه داد: اقتصاد این کشور بدون حضور فعال کارآفرینان و بخش خصوصی راه به جایی نخواهد برد و با وجود همه مشکلات، با حضور مردم به آینده بسیار خوش‌بین هستیم.

وی تأکید کرد: ایران بزرگترین کشور منطقه است که به عراق، سوریه و لبنان در مقابل استکبار کمک می‌کند.

رئیس جمهور افزود: امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود.

روحانی گفت: در تاریخ ایران در طول یک سال کاهش ۳۱ درصدی تورم از ۴۵ درصد به ۱۴ درصد در تاریخ اقتصادی ایران بی‌نظیر بوده است.

رئیس جمهور تأکید کرد: دولت تدبیر و امید در ششمین سفر استانی خود به استان چهارمحال‌و‌بختیاری تصمیمات مهمی را برای این استان اتخاذ کرده که علاوه بر عملیاتی کردن ۷۹ طرح در این استان دولت اجرای ۴ طرح بزرگ راه‌آهن، طرح انتقال آب بن به بروجن، کمک به عرصه صنعت به ویژه فولاد و گردشگری را برعهده گرفته است.

وی یادآور شد: طرح جامع گردشگری استان چهارمحال‌وبختیاری تا پایان سال جاری تهیه و اجرایی خواهد شد.