سنا تحریم‌های روسیه را به بسته تحریم‌های ایران اضافه کرد

مجلس سنای آمریکا با اضافه شدن بسته تحریم‌های ضد روسیه به طرح جامع تحریم‌های ایران موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مجلس سنای آمریکا ساعات پایانی روز چهارشنبه با اضافه شدن بسته تحریم‌های ضد روسیه به طرح جامع تحریم‌های ایران موافقت کرد.

به نوشته وبگاه نشریه «هیل» قانونگذاران آمریکایی با ۹۷ رای موافق و فقط ۲ رای مخالف، بصورت اتفاق نظر دو حزبی (دموکرات و جمهوری‌خواه) خواستار تصویب جریمه‌های مالی و تحریم‌های اقتصادی بر روسیه در کنگره شدند.

طرح جامع تحریم‌های ایران که اکنون در صحن سنا به بحث گذاشته شده، تا پایان هفته جاری و به دلیل حاصل نشدن توافق، صبح روز پنجشنبه (به وقت محلی) وارد مرحله تعیین قوانین رای‌گیری خواهد شد.

رای‌گیری بر سر تصویب طرح تحریم‌های ضد روسیه اما برای چند ماه بخاطر عدم حمایت سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه از آن به تعویق افتاده بود. این سناتورها قصد داشتند به دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا فرصت کافی جهت بهبود روابط با روسیه دهند.

البته سناتورهای ارشد معتقدند که به دلیل نتیجه ندادن مذاکرات با روسیه حول سوریه، به تعویق انداختن تحریم‌های جدید مفید نخواهد بود.

در ادامه کش و قوس‌ها برای تصویب طرح موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- ۲۰۱۷» در سنای آمریکا، سناتورها به توافق رسیدند تا متممی درباره اعمال تحریم‌ها علیه روسیه را به این طرح بیافزایند.

انتهای پیام/