هزینه دفن همسر آیت‌الله علم‌الهدی از کجا تأمین شد؟
هزینه دفن همسر آیت‌الله علم‌الهدی از کجا تأمین شد؟

پس از دفن همسر آیت‌الله علم‌الهدی دیروز در صحن آزادی حرم رضوی، شایعاتی درباره چگونگی تأمین هزینه دفن وی در آن مکان منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، پس از دفن مرحومه ریخته‌گرزاده، همسر آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر چگونگی تأمین هزینه دفن وی در صحن آزادی حرم مطهر رضوی دست‌به‌دست چرخید.

در پاسخ به شایعات مطرح‌شده، سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: آن دسته از خادمان حرم رضوی(رسمی، موروثی و افتخاری) که بر اساس قوانین و ضوابط آستان قدس رضوی از حق تدفین خود و یکی از بستگان درجه‌یک در صحن‌های آزادی و جمهوری اسلامی و دیگر اماکن متبرکه برخوردار هستند، می‌توانند طبق ضوابط مذکور از این حق خود استفاده نمایند و یا به یکی از بستگان درجه‌یک خود انتقال دهند.

وی افزود: این موضوع یک عرف قدیمی است که اشخاص صاحب حق از آن برخوردارند و نمونه‌های مشابه فراوانی از سال‌های متمادی داشته‌ایم و همچنان تداوم دارد که عموم مردم شریف مشهد از آن مطلع‌اند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی تصریح کرد: آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه مشهد مقدس از حق تدفین رایگان در صحن آزادی برخوردار بودند که این حق را به همسر مرحومه خود اختصاص دادند؛ این موضوع امری متداول است که همسران برخی از علما، فضلا و خدام به‌صورت رایگان در حرم دفن شوند و نمونه این موضوع را در حرم از گذشته تا به امروز بسیار داشته‌ایم.

متأسفانه برخی افراد و جریان‌های بیماردل از هر موضوعی برای بهره‌برداری‌های سیاسی خود استفاده می‌کنند که جا دارد رسانه‌ها با پرداخت درست به حقایق و انتشار به‌موقع آن، راه هر سوءاستفاده را سد کنند.