خبر: 81524 / تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۲۲:۱۶
نماینده لنگرود در مجلس:

حال محیط زیست در کشور خوب نیست

نماینده لنگرود با بیان اینکه حال محیط زیست در کشور خوب نیست، افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید مباحث مربوط به محیط زیست را خط قرمز می داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی، نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی در بیست   و سومین نشست تخصصی توسعه با موضوع «سیاست‌های کلی محیط‌ زیست و جایگاه آن در برنامه ششم توسعه» که در محل سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برگزار شد، ضمن تشکر از برگزای نشست‌های توسعه در این سازمان، با بیان اینکه ۷ ابرچالش کشور ما را تهدید می کند، گفت: یکی از این ابرچالش ها محیط زیست است.

وی با بیان اینکه حال محیط زیست در کشور خوب نیست، افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید مباحث مربوط به محیط زیست را خط قرمز می داند.
لاهوتی اضافه کرد: سالانه ۵ هزار نفر به صورت مستقیم بر اثر آلودگی هوا جان خود را در کشور از دست می‌دهند که از این تعداد ۲ هزار و ۹۰۰ نفر مربوط به تهران و مابقی مربوط به سایر کلانشهرهای کشور می شود لذا توجه به این مسئله نیاز به عزم عمومی دارد.
نماینده لنگرود در مجلس با اشاره به تصویب طرح «هوای پاک» در فروردین ۹۶، خاطرنشان کرد: حق آبه های مربوط به تالاب ها طی یک لایحه جدا در مجلس تصویب شد.
وی بحث پسماند و مدیریت آن را در استان گیلان بسیار جدی دانست و عنوان کرد: مدیریت ۲۰۰ تن پسماند نیازمند سرمایه گذاری حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت است که عملا امکان چنین سرمایه گذاری وجود ندارد لذا در قانون برنامه ششم بر هماهنگی دولت و بخش خصوصی تاکید شده است. در واقع نرخ تضمینی ساماندهی پسماند باید برای سرمایه گذار بخش خصوصی توجیه داشته باشد.
لاهوتی خواستار توجه سازمان محیط زیست به توسعه کارخانه‌های تولید کود کمپوست و اجرای دقیق طرح تفکیک زباله از مبدا در استان شد و گفت: مردم گیلان به لحاظ فرهنگی پذیرای بسیاری از مسائل هستند لذا در مرحله اول باید حجم زباله ها را کم و پلاستیک را حذف کنیم.
کلیدواژه


نظرات | ۳ نظر

لنگرود
خرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در ۲۲:۴۶

خط قرمز محیط زیست در دولت تدبیر!!

lili
خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۰۷:۴۵

محیط زیست لنگرود که تعطیله فقط بلده جریمه کنه

ابراهیم
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱۳:۲۶

کدوم محیط زیست اشغالدونی تالاب کیاکلایه وبوی گندش توپارک فجرکه مثلامحل تفریح شهروندان وگاهاجای استراحت برامسافران عزیزکه بعدش پشیمون میشن ؟شایدم تالاب میانکاله وانزلی مدنظرباشه ایاواقعانمیشه فکری براپارک فجرکردودرزیباسازیش دقت بیشتری کردوبااین پتانسیل به محلی برای گردشگری تبدیلش کردچراکه نه

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir