اگر مدافعان حرم نبودند الان کشور ایران در سیل حملات تروریستی فرو می رفت
اگر مدافعان حرم نبودند الان کشور ایران در سیل حملات تروریستی فرو می رفت

حجت الاسلام والمسلمین عظیم ابراهیمی در اولین سالگرد سومین شهید مدافع حرم جاویدالاثر محمدرضا یعقوبی کیاسه که در گلزار شهدا لنگرود برگزار شد، گفت: اگر مدافعان حرم نبودند الان کشور ایران در سیل حملات تروریستی فرو می رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت الاسلام والمسلمین عظیم ابراهیمی ظهر امروز در اولین سالگرد سومین شهید مدافع حرم جاویدالاثر محمدرضا یعقوبی کیاسه که در گلزار شهدا لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: حفظ دین در اسلام مورد تاکید است و گاها انسان باید برای حفظ دین از برخی واجبات دینی نیز عبور کند.

 

وی گفت: حرکت امام حسین(ع) در سال ۶۱ به سمت کربلا در حالی اتفاق افتاد که حج را به عنوان یک فریضه واجب رها نمود و برای حفظ دین به سمت عراق لشکر کشی کرد.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه گاهی فروع دین نیز فدای حفظ دین می شود، افزود: حفظ جان واجب است ولی این تا زمانی شرط است که دین در خطر نباشد، لذا امام حسین(ع) برای حفظ دین، حج واجب را ترک کرد.

 

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به مظلومیت امام علی(ع)، گفت: سکوت امیرالمومنین برای حفظ دین بود و هر جا لازم بود جان خود را نیز برای دین در برابر دشمن سپر می کرد تا آسیبی به اسلام نرسد.

 

وی با تاکید بر بصیرت افزایی خواص و مطالعه تاریخ اسلام و انقلاب، بیان کرد: عدم وجود بصیرت موجب درک نکردن عوام از شرایط جامعه  می شود و از ولی فقیه فاصله بگیرند که خوارج زمان امام علی(ع) از جمله عوام بودند که به دلیل عدم درک شرایط علیه ولی فقیه خروج کردند.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهدای مدافع حرم برای حفظ دین و پایداری انقلاب جان خود را فدا می کنند، گفت: برخی با گستاخی می گویند دلیل حضور مدافعان حرم در خارج از کشور چیست؟این نشان دهنده عدم درک اولیه از وضع موجود آن افراد دارد.

 

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به فرمایشات امام خامنه ای در ۱۴ خرداد جاری در خصوص سازش با دشمن، افزود: اگر مدافعان حرم نبودند الان کشور ایران در سیل حملات تروریستی فرو می رفت.

 

شهید محمدرضا یعقوبی در نیمه‌شب ۱۹ رمضان ۱۳۹۵ هم‌زمان با شب ضربت خوردن امیرالمؤمنین علی (ع) در شهر حلب سوریه و در دفاع از حرمین در عملیات مستشاری به شهادت رسید.

 

پیکر مطهرش جاویدالاثر است و لباس این شهید  ۲۴ تیرماه سال ۱۳۹۵ به‌صورت نمادین در گلزار شهدا لنگرود تدفین شد.