خبر: 81652 / تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۳:۵۱
شهردار کومله خبرداد

اجرای طرح آموزش تفکیک زباله از مبدأ در مدارس کومله/۷۸۸ دانش آموز آموزش دیدند

علی شفیعی در گفتگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به اهمیت پسماند و تفکیک زباله از مبدأ، اظهار کرد: مدارس یکی از مهم‌ترین اماکن برای آموزش‌های اجتماعی و خانوادگی است که طرح آمو... 

علی شفیعی در گفتگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به اهمیت پسماند و تفکیک زباله از مبدأ، اظهار کرد: مدارس یکی از مهم‌ترین اماکن برای آموزش‌های اجتماعی و خانوادگی است که طرح آموزش تفکیک زباله از مبدأ در ۸ مدرسه در مقاطع ابتدایی و متوسطه در سال تحصیلی ۹۵ در کومله انجام شد.

 

وی آموزش و فرهنگ‌سازی در بین کودکان و نهادینه کردن مفاهیم فرهنگ شهروندی از سنین کودکی را مؤثرتر عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل برگزاری آموزش پسماند در مدارس به دلیل قدرت تأثیرگذاری کودکان در نظام خانواده بود.

 

شهردار کومله با اشاره به آموزش ۷۸۸ دانش‌آموز متناسب بارده سنی، افزود: معرفی طرح تفکیک زباله از مبدأ به زبان ساده، توزیع بروشور، کلیپ و نماهنگ، پاور پوینت آموزشی، برگزاری مسابقه و… ازجمله برنامه‌های اجراشده آموزشی در سطح مدارس  کومله بود.

 

وی بابیان اینکه کتابچه و سی‌دی‌های آموزشی پسماند و محیط زیست در بین کودکان توزیع شد، تصریح کرد: انتظار داریم شهروندان در راستای حفظ محیط زیست، تفکیک زباله از مبدأ را جدی گرفته و با کارکنان شهرداری در طول سال همکاری لازم را انجام دهند.

 

شفیعی بابیان اینکه طرح تفکیک زباله و پسماند در کومله با همکاری بخش خصوصی و آموزش‌وپرورش این شهر انجام شد، گفت: روزانه ۱۰ تن زباله در شهر کومله تولید می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir