خبر: 81688 / تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۸:۰۰:۲۱
در پی اتفاقات اخیر موسسه کاسپین

نمایندگان گیلانی که طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده اند+ اسامی

دلیل این پرسش، «نقص در نظارت بانک مرکزی» و «مشکلات چند سال اخیر مردم در برخی مؤسسات اعتباری مانند آرمان و کاسپین و ثامن الحجج» عنوان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، علی وقفچی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم؛ با بیان اینکه هم‌اکنون تعداد امضاهای جمع‌آوری شده برای سؤال از رئیس جمهور در خصوص بحران مؤسسه کاسپین به ۸۴ امضا رسیده است، گفت:  با توجه به اینکه حداقل تعداد امضاهای لازم برای سؤال از رئیس جمهور ۷۵ امضا است، شرایط قانونی برای سؤال از آقای روحانی فراهم شده و هیئت رئیسه بایستی به این موضوع رسیدگی کند.

بانی طرح سؤال از رئیس جمهور با ابراز اینکه هرچند در حال حاضر تعداد امضاهای این موضوع بالغ بر۸۷ عدد می‌باشد، اما تعدادی از نمایندگان طی تماسهای تلفنی اعلام کرده‌اند که از سؤال انصراف داده‌اند، با وجود این، تعداد امضاهای این طرح بیشتر از ۷۵ امضا بوده و به این ترتیب مشکلی برای طرح سؤال از رئیس جمهور وجود ندارد.

وقفچی با اظهار اینکه سؤال از رئیس جمهور هرچند سال یک بار تکرار می‌شود و به همین دلیل سربرگ خاصی برای این منظور در مجلس شورای اسلامی تهیه نشده است، گفت: آخرین بار فرآیند سؤال از رئیس جمهور از رئیس دولت دهم صورت گرفته و مجلس عمدتاً با سؤال از وزرا مشکلات ایجادشده را حل و فصل می‌کند اما در موارد خاصی نمایندگان ناچاراً به‌سمت سؤال از رئیس جمهور نیز حرکت کنند.
وقفچی پیشنهاد کرد، دولتمردان بهتر است به‌جای فرافکنی در خصوص تعداد امضاهای جمع‌شده برای سؤال از روحانی، به‌دنبال حل و فصل مشکلات ایجادشده برای مؤسسه کاسپین باشند.

دلیل این پرسش، «نقص در نظارت بانک مرکزی» و «مشکلات چند سال اخیر مردم در برخی مؤسسات اعتباری مانند آرمان و کاسپین و ثامن الحجج» عنوان شده است.

گفتنی است محمدصادق حسنی، جبار کوچکی نژاد، ولی داداشی، محمود شکری و ذبیح نیکفر نمایندگان گیلانی هستند که این نامه را امضا کردند.

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir