تعلیق نتایج برجام با روی کار آمدن ترامپ/ تعهدات دولت دوازدهم به مردم جزءبه‌جزء لازم‌الاجرا شود

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: تعهدات دولت دوازدهم در سیاست‌های کلی و پاسخگویی به انتظارات رهبری باید جزءبه‌جزء لازم‌الاجرا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ایرج ندیمی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهیجان به لزوم توجه دولت دوازدهم به چالش‌های روبرو تأکید و اظهار کرد: نخستین اولویت دولت دوازدهم پرداخت به چالش بیکاری و معیشت مردم است.

وی بابیان اینکه چالش‌های دیگری هم در دولت دوازدهم نظیر کمبود آب، محیط‌زیست و غیره در کشور وجود دارد، افزود: تهدیدهایی دیگری در کشور نظیر آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در کشور وجود دارد که سریعاً باید مدیرت شوند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اجابت این آسیب‌ها بخشی در داخل دولت و بخشی دیگر در خارج از دولت ممکن است، گفت: دولت موظف هست در راستای حل مسائل و مشکلات موجود در کشور هر دو حوزه را مدیریت کند و به نتیجه قابل قبولی برسد.

نماینده سابق مرم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین چالش دیگر پیش روی دولت دوازدهم را مسائل منطقه‌ای و سیاست خارجی برشمرد و تشریح کرد: علیرغم اینکه دولت نتایج خوبی در برجام داشت اما با روی کار آمدن ترامپ و تهدیدهای وی علیه کوبا، روسیه و ایران مجدداً مشکلاتی را ایجاد کرد.

ندیمی به چالش‌های مدیریتی در دولت و تأکید بر رفع آن در دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: در راستای مسائل مربوط به اقتصاد باید به‌گونه‌ای مدیریت و عمل کرد که هماهنگی و یکنواختی در حوزه مدیریت داشته باشیم.

عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: دولت باید در راستای به ثمر نشستن تصمیمات کلان خود در کشور و پرداختن مدیران باانگیزه تلاش بیشتری داشته باشد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به برنامه‌های ایرادشده روحانی در روزهای انتخابات اشاره کرد و افزود: برنامه‌هایی که از سوی آقای روحانی اعلام‌شده تعهداتی را ایجاد کرده که در بیان سیاست‌های کلی جزءبه‌جزء آن باید لازم‌الاجرا گردد.

نماینده سابق مردم لاهیجان و سیاهکل همچنین به انتظارات رهبری معظم انقلاب از دولت دوازدهم اشاره داشت و گفت: مسائلی ازجمله اقتصاد مقاومتی در کشور و مسائلی که در ممالک اسلامی و شیعه می‌گذرد هرکدامی می‌تواند برای دولت مسئله باشد.

ندیمی بابیان اینکه اما مهم‌ترین مسائلی که دولت باید تمرکز خود را روی آن بیشتر کند مسائل مربوط به اقتصاد و فرهنگ است، تصریح کرد: دولت باید مسائل مربوط به اشتغال و شفافیت مالی درآمدها و همچنین فارغ‌التحصیلان بیکار را مدنظر قرار دهد.

وی با اذعان بر اینکه دولت دوازدهم باید در راستای تعامل دانشگاه و صنعت اقدامات مؤثرتری ترتیب دهد، افزود: بسیاری از مسائل مربوط به بازار و کسب‌وکار با تعامل دانشگاه با صنعت قابل‌حل است و رئیس دولت دوازدهم مکلف است نسبت به موضوعات مذکور اهتمام ویژه داشته باشد.

انتهای پیام/