مخابرات منطقه گیلان برای نصب آنتن‌های جدید تلفن همراه با کمبود مکان روبه‌رو است
مخابرات منطقه گیلان برای نصب آنتن‌های جدید تلفن همراه با کمبود مکان روبه‌رو است

مدیر مخابرات منطقه گیلان با بیان اینکه به‌ منظور افزایش پهنای باند و دسترسی راحت‌تر مشترکان به اینترنت، ۴۰ آنتن ۴G در استان گیلان نصب می‌شود گفت: مخابرات منطقه گیلان برای نصب آنتن‌های جدید تلفن همراه با کمبود مکان روبه‌رو است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، رسول آمویی در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران در راستای حفظ و صیانت از مشترکین و به روز کردن تکنولوژی گام بر می‌دارد اظهار داشت: مخابرات بحث به‌روز رسانی تلفن ثابت در شهرها را به‌طور ویژه دنبال می‌کند.

مدیرمخابرات منطقه گیلان با تاکید بر اینکه از سال گذشته شرکت مخابرات در استان‌ها از ماهیت شرکتی خارج شد تصریح کرد: در حال حاضر استان‌ها زیر مجموعه شرکت مخابرات ایران به‌صورت منطقه‌ای فعالیت می‌کنند.

آمویی با بیان اینکه مخابرات منطقه گیلان با تلاش در راستای به‌روز کردن تکنولوژی و با وجود تحریم‌ها توانسته است امکانات در حوزه مخابرات را به‌روز کند افزود: مخابرات منطقه گیلان با فعالیت‌های گسترده در بحث مشترکین سیار، پهنای باند ۴ تا ۴.۵ گیگ را در اختیار مشترکان سیار قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مخابرات منطقه گیلان ۵۱۵ سایت  ۳G و ۳۲۷ سایت ۴G دارد خاطرنشان کرد: ۹۲۲ سایت ۲G در گیلان وجود دارد که سایت‌های مذکور همه روزه به‌صورت ویژه از سوی کارشناسان فنی و متخصص به‌طور شبانه روزی رصد می‌شوند.

مدیر مخابرات منطقه گیلان از فعالیت ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار سیمکارت فعال تلفن همراه در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: تمامی سیمکارت‌های مذکور به طور همزمان قابلیت فعالیت دارند و ظرفیت افزایش این میزان در استان گیلان وجود دارد.

آمویی ظریب نفوذ تلفن همراه در استان گیلان را ۹۶ درصد دانست و با بیان اینکه استان گیلان یک میلیون و ۵۹ هزار مشترک تلفن ثابت دارد خاطرنشان کرد: استان گیلان ۱۰۸ مشترک ADSl دارد و در یک ماه گذشته گذشته سطح دسترسی به اینترنت تا پهانی باند ۱۶ گیگ به مشترکان ارائه شده است.

وی با با اشاره به اینکه مخابرات منطقه گیلان برای استقرار دکل‌های اینترنت و تلفن همراه در استان گیلان با محدودیت زمین و مکان مواجه است تصریح کرد: مخابرات منطقه استان گیلان برای نصب آنتن‌های جدید تلفن همراه با کمبود مکان مواجه است.

مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به اینکه به‌منظور افزایش پهنای باند و دسترسی  راحت‌تر مشترکان به اینترنت، در ۶ ماه نخست امسال ۴۰ آنتن فور جی دیگر در استان نصب می‌شود تاکید کرد: تاکنون مخابرات موفق به تهیه زمین مناسب برای نصب این  آنتن‌ها به‌ویژه در شهر رشت نشده است.