پیکر همسر دکتر معین پس از تشییع در کنار قبر همسرش به خاک سپرده شد

پیکر همسر دکتر معین عصر امروز بعد از اقامه نماز جمعه در کنار قبر همسرش به خاک سپرده شد به گزارش لنگرنیوز، مراسم تشییع پیکر مرحومه مهین امیرجاهد امروز پس از اقامه نماز جمعه با حضور خانواده دکتر معین، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، فرماندارآستانه‌اشرفیه ، فرهیختگان علمی، مسئولان و اقشار مختلف این شهر برگزار شد.   […]

پیکر همسر دکتر معین عصر امروز بعد از اقامه نماز جمعه در کنار قبر همسرش به خاک سپرده شد

به گزارش لنگرنیوز، مراسم تشییع پیکر مرحومه مهین امیرجاهد امروز پس از اقامه نماز جمعه با حضور خانواده دکتر معین، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، فرماندارآستانه‌اشرفیه ، فرهیختگان علمی، مسئولان و اقشار مختلف این شهر برگزار شد.

 

پیکر مرحومه امیرجاهد پس از اقامه نماز میت از صحن حرم آقاسید جلال‌الدین اشرف (ع) تشییع و در جوار دکتر محمد معین به خاک سپرده شد.

 

مرحومه امیرجاهد دیروز به دلیل کهولت سن به دیار باقی شتافت.

 

مرحومه مهین پرنیان امیرجاهد دختر استاد موسیقی محمدعلی امیرجاهد و موسس سالنامه پارس بوده و پس از ازدواج با دکتر معین برای فیش کردن لغات فارسی و آماده کردن فضای خانه برای تحقیقات علمی وی همکاری داشت. 

 

محمد معین ۹ اردیبهشت سال ۱۲۹۷ شمسی در رشت به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوره متوسطه در رشت برای ادامه تحصیلات به تهران رفت و با پایان بردن دوره تحصیلات تکمیلی به عنوان استاد رشته ادبیات فارسی دانشگاه تهران شناخته شد.

 

دکتر معین در ۹ آذر ۱۳۴۵ پس از بازگشت از ترکیه کسالت پیدا کرد و به بیهوشی عمیق پنج ساله فرو رفت و روز ۱۳ تیر سال ۱۳۵۰ درگذشت.