برگزاری دومین جشنواره «تالاب گردی وگل دهی نیلوفرآبی» در صومعه سرا
برگزاری دومین جشنواره «تالاب گردی وگل دهی نیلوفرآبی» در صومعه سرا

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا از برگزاری دومین جشنواره «تالاب گردی و گل دهی نیلوفر آبی»در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، علیرضا مهرگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دومین جشنواره «تالاب گردی و گل دهی نیلوفر آبی» در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره روز جمعه ۹ تیرماه از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۲۰ عصر برگزار می شود، افزود: محل برگزاری این جشنواره در پایگاه حیات وحش سلکه هنده خاله از توابع بخش تولمات شهرستان صومعه سرا است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی تالاب حاشیه صومعه سرا و همچنین جاذبه های گردشگری شهرستان اعلام کرد.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: این جشنواره با همکاری مسئولان شهرستانی و اداره حفاظت از محیط زیست صومعه سرا برگزار می شود.

مهرگان به برخی از برنامه های اجرایی در قالب این جشنواره اشاره و اجرای موسیقی سنتی، نمایش آیینی و گردش در تالاب را از جمله برنامه های شاخص اعلام کرد.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل خوب شهرستان در حوزه گردشگری به ویژه گردشگری طبیعی، تأکید کرد: تلاش می کنیم تا با برگزاری جشنواره مختلف با تعامل و همکاری سایر دستگاه های اجرایی این ظرفیت های را معرفی و سبب جذب و ماندگاری گردشگر و مسافر شویم.