نیکی هیلی: عاشق تحریم ایران هستیم/ واکنش به برنامه ترامپ برای تغییر نظام ایران

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه گفت که هدف بیانیه تهدیدآمیز کاخ سفید علیه سوریه، اخطار به ایران و روسیه هم هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه درباره تهدید جدید کاخ سفید علیه سوریه توضیح داد.

وی که در نشست کمیته اعتبارات مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشت گفت: « هدف ما نه تنها ارسال پیام به (بشار) اسد، (رئیس‌جمهور سوریه)، بلکه ارسال پیام به ایران و سوریه نیز هست که اگر این اتفاق دوباره بیفتد، ما به شما اخطار می‌دهیم.»

یش از این کاخ سفید در بیانیه‌ای بامداد سه‌شنبه بدون ارائه هیچگونه مستنداتی ادعا کرده بود دولت سوریه در تدارک انجام یک حمله شیمیایی است.

این بیانیه ادعا کرده که فعالیت‌های یاد شده مشابه تدارکاتی هستند که دولت سوریه قبل از حمله شیمیایی ۴ آوریل ۲۰۱۷ آنها را انجام داده است.

اشاره کاخ سفید به یک حمله شیمیایی در منطقه «خان شیخون»، در استان ادلب سوریه است که بر اثر آن ده‌ها نفر کشته شدند.

واشنگتن و متحدان غربی این کشور در حالی دولت سوریه را به انجام این حمله متهم کردند که دمشق در سال ۲۰۱۴ زرادخانۀ تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل و سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داده بود.

دولت آمریکا به بهانه این حمله شیمیایی ادعایی، قبل از مشخص شدن نتایج تحقیقات نهادهای بین‌المللی به پایگاه هوایی «الشعیرات» در سوریه حمله کرد.

«نیکی هیلی» در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی درباره اینکه واشنگتن چه اقداماتی برای جلوگیری از نقض قطعنامه شورای امنیت توسط ایران در دستور کار دارد گفت: «عاشق تحریم ایران هستیم.»

وی در ادامه گفت: «بله. ما این را با صدای بلند خواهیم گفت؛ و بله، روسیه آن را وتو خواهد کرد. این همان نگرانی است که ما درباره شورای امنیت داریم.»

نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه در واکنش به سوال یک نماینده کنگره مبنی بر اینکه «آیا تغییر نظام ایران جزء گزینه‌های در دستور کار (دولت آمریکا) است؟» گفت: «نمی‌دانم.»

انتهای پیام/