سرانه تولید زباله در استان گیلان بسیار بالا است/در ساماندهی سواحل کشور مدیریت کافی حاکم نیست
سرانه تولید زباله در استان گیلان بسیار بالا است/در ساماندهی سواحل کشور مدیریت کافی حاکم نیست

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه تولید زباله در استان گیلان بسیار بالا بوده و نیازمند حمایت ویژه دولت در این بخش هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان در سالن اجتماعات استانداری رتبه این استان را در بخش صنعت ۱۳ دانست و اظهار کرد: از اینکه دولت تلاش کرده تا رتبه صنعت استان گیلان ارتقا پیدا کند قدردان زحمات دولت هستیم.

وی با اشاره به اینکه رتبه سرمایه‌گذاری در استان گیلان ۱۰ است تصریح کرد: یک هزار و ۱۰۰ واحد در دست اقدام در این استان وجود دارد که پیشرفت فیزیکی پنج درصد از آن‌ها بالای ۵۰ درصد است که برای بهره‌برداری نیازمند گشایش اعتبار هستند.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۷۰ درصد از تکمیل راه‌آهن در دولت فعلی رقم خورده و جای امیدواری دارد، گفت: از دولت انتظار داریم راه‌آهن رشت به آستارا و راه‌آهن رشت به قائم‌شهر را برقرار کند که ایجاد راه‌آهن کمک دولت به دو استان است.

لاهوتی با تأکید براینکه در بخش کشاورزی دولت همت کرده و تولید چای در دولت ۱۴ هزار تن بود که اکنون به ۵۰ هزار تن رسیده است، افزود: هفت هزار هکتار از باغات گیلان باید به این استان برگردد و ما از طرف دولت به مردم قول داده‌ایم که سه درصد اختلافی که بین پرداخت مطالبات چای‌کاران وجود دارد برطرف شود.

وی با اشاره به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن برنج مورد نیاز کشور گفت: اکنون دو میلیون و ۴۰۰ تن از برنج مورد نیاز کشور در استان گیلان تولید و برداشت می‌شود و استان گیلان این توانایی و ظرفیت را به تنهایی دارد که کشور را به لحاظ تولید برنج خودکفا کند.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید ابریشم جای واقعی خود را در استان گیلان پیدا کرده است، تصریح کرد: در بحث کرم ابریشم و پیله تر دیگر نیازمند حمایت‌های دولت نیستیم.

لاهوتی با اشاره به وضعیت ساماندهی سواحل کشور اظهار کرد: در ساماندهی سواحل کشور مدیریت کافی حاکم نیست و سرانه تولید زباله در استان گیلان بسیار بالا بوده و نیازمند حمایت ویژه دولت در این بخش هستیم.

انتهای پیام /