یکی از مظلومیت های شهیدان بهشتی و عبدالکریمی عدم وجود اهتمام به معرفی این شهدا است

فرزند شهید هفت تیر لنگرود در مراسم گرامیداشت شهدای ۷ تیر در مسجد جامع لنگرود یکی از مظلومیت های شهیدان بهشتی و عبدالکریمی را عدم وجود اهتمام مناسبت به معرفی این شهدا دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، علی عبدالکریمی فرزند دکتر شهید سیف الله عبدالکریمی نماینده دوره اول مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت شهدای ۷ تیر که پنج شنبه در مسجد جامع لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: اینکه گفته می شود شهیدان بهشتی و عبدالکریمی مظلوم هست به این دلیل است که قبل از ترور جسمی و فیزیکی و انفجار در دفتر مرکزی حزب منافقین تمام تلاش خودشان را برای ترور شخصیتی این افراد معطوف کردند.

 

وی افزود: انتصاب اتهامات مختلف، دروغ پراکنی ها، شایعه پراکنی ها در مورد این عزیزان بویژه درباره شهید بهشتی و حتی در استان گیلان و شهر لنگرود درباره شهید عبدالکریمی به اندازه ای بود که گاهی وقتی ذهنم به آن روزها معطوف می شود به این باور می رسم که این شهدا واقعا شهیدان مظلوم جمهوری اسلامی بودند.

 

علی عبدالکریمی با اشاره به اتحاد نامیون بنی صدر و منافقین اظهار کرد: این عزیزان و بویژه شهید بهشتی و ۲۷ نماینده شهید با قدومی استوار و عزمی راسخ به مبارزه با دشمنان خط امام پرداختند.

 

فرزند شهید ۷ تیر ماه سال ۶۰ افزود: قبل از انفجار ۷ تیر طرح دو فوریتی عدم کفایت بنی صدر در مجلس مطرح شد. از قضا یکی از نمایندگان فعال و سخنور و دو آتشه مجلس شورای اسلامی در حمایت از این طرح شهید عبدالکریمی بودند. ایشان ۴ روز قبل از شهادت نطقی در مجلس انجام دادند که در آن نطق نهایت انزجار خود را از تفکر بنی صدر و بنی صدریان و نهایت التزام خودش به خط و رهنمودهای امام راحل نشان داد.

 

فرزند شهید عبدالکریمی افزود: به روایتی شهید عبدالکریمی بین ۵ تا ۷ دقیقه فرصت داشت تا در مخالفت با بنی صدر سخنرانی کند امام چون سردمدار و سرقافله این مخالفت‌ها با بنی صدر مقام معظم رهبری به عنوان نماینده مردم تهران بودند این فرصت را به ایشان دادند تا بتوانند مفصل تر به بیان نظراتشان در مخالفت با بنی صدر بپردازند.

 

وی ادامه داد: ای کاش دست اندرکاران فرهنگی اهتمام بیشتری برای معرفی بیش از پیش این شهدا به نسل و جوانان امروز بپردازند. اینها سرمایه های کشور هستند و شهید متعلق به یک شهر و یک ناحیه نیست بلکه متعلق به نظام و مملکت هستند. بنابراین در مقابل هجمه گسترده مجازی و غیرمجازی دشمن به جمهوری اسلامی، شرط عقل معرفی شخصیت هایی مثل شهید بهشتی و شهید عبدالکریمی نیست؟

 

عبدالکریمی یکی از مظلومیت های شهیدان بهشتی و عبدالکریمی را عدم وجود اهتمام مناسبت به معرفی این شهدا دانست و گفت: شهید عبدالکریمی مرد دینداری و دانشمند محترم و مبلغ دین و دینداری و اخلاق بود و ایشان شیفته و دل سوخته اهل بیت (ع) بود و خطابه های دینی او بر کسی پوشیده نیست و اگر امروز افتخاراتی در شهر و استان داریم نتیجه آن خطابه هاست.

 

وی در پایان تأکید کرد: اگر عبدالکریمی شهید عبدالکریمی شد به این دلیل بود که سالها در قم در محضر بزرگانی چون علامه طباطبایی زانوی ادب و تلمز به بغل گرفت و سالها در محضر علامه متفکر شهید مطهری (رض) شاگردی کرد و سالها در محضر دکتر مفتح شاگردی کرد.