میثم مطیعی را محاکمه کنید!

کسانی که تا دیروز از نقدپذیری و «زنده‌باد مخالف من» سخن می‌گفتند، امروز به دیکتاتورهایی تبدیل شده‌اند که تحمل شنیدن یک شعر انتقادی را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شعرخوانی آقای میثم مطیعی در مراسم نماز عید فطر، به بهانه‌ای جدید برای مدعیان آزادی بیان تبدیل شده تا با تمام توان به منتقدان و مخالفان خود حمله کنند.

 

در حالی که شعر مذکور به بررسی مسائل مختلف اجتماعی و سیاسی می‌پردازد، متأسفانه برخی با جنجال‌آفرینی و تمرکز بر ابیاتی که اشاره به عهدشکنی آمریکا در برجام و نیز فساد اقتصادی داشت، سعی کردند اینگونه القا کنند که به جناب آقای حسن روحانی، رئیس‌جمهور محترم اهانت شده است!

 

افرادی که همواره خود را حامی اعتدال معرفی کرده و شعار آشتی ملی و «زنده باد مخالف من» سرمی‌دادند، حالا به دیکتاتورهایی تبدیل شده‌اند که تحمل شنیدن یک شعر انتقادی را هم ندارند.

 

در این میان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان همچون بی‌بی‌سی و صدای آمریکا نیز به‌سرعت وارد میدان شده و با دعوت از عناصر فتنه‌گر همچون اکبر گنجی و علی افشاری، تلاش کردند از این ماجرا بهره‌برداری کنند.

 

سابقه میثم مطیعی در استفاده از سروده‌هایی با مضامین مذهبی، ارزشی، انقلابی و ضداستکباری، انگیزه این رسانه‌ها در سازماندهی حملات تخریبی علیه این مداح سرشناس را دوچندان نموده است.

 

این جریان افراطی تا آنجا پیش رفتند که در سناریوسازی خود مدعی شدند میثم مطیعی باید به‌دلیل توهین به رئیس جمهور مجرم شناخته شده و محاکمه شود!

موضوعی که آنقدر مضحک و غیرقابل‌قبول بود که حتی کارشناس حقوقی بی بی سی هم نتوانست با آن همراه شود.