آغاز اردوی سراسری دانش‌آموزی رهپویان ولایت در گیلان با حضوربیش از ۳۵۰۰ دانش‌آموز
آغاز اردوی سراسری دانش‌آموزی رهپویان ولایت در گیلان با حضوربیش از ۳۵۰۰ دانش‌آموز

سی و چهارمین دوره اردوهای سراسری رهپویان ولایت با حضور بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در استان گیلان آغاز به‌کار کرد.

عباس بهزاد قویم لنگرودی در حاشیه افتتاحیه اردوی سراسری دانش‌آموزی رهپویان ولایت خانواده‌های عزتمند کمیته امداد حضرت امام (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر، اظهار کرد: افتتاحیه سی و چهارمین دوره از اردوهای سراسری رهپویان ولایت از ۱۰ تیرماه ۹۶ در مجتمع شهید مطهری چابکسر آغاز و اختتامیه آن پایان شهریورماه آینده برگزار خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه دانش‌آموزان از مقاطع متوسطه از سراسر کشور به‌صورت دوره‌ای در این طرح سراسری حضور دارند، گفت: این اردو سراسری در قالب ۱۳ دوره آموزشی و تربیتی به مدت ۴ روز است که در هر دوره ۲۸۰ دانش‌آموز حضور دارند.

 

معاون فرهنگی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمن علیه جوانان و نوجوانان تصریح کرد: این نهاد در راستای تأمین نیازهای این عزیزان در حوزه مسائل و موضوعات فرهنگی، اجتماعی و ارتقای سطح سلامت جسمی، معنوی، روانی و اجتماعی، خدمات ارزشمندی را به جامعه هدف عرضه می‌کند.

 

وی افزود: ازاین‌رو ایجاد فضای مناسب و با طراوت آموزشی و تربیتی و کشف استعدادها و خلاقیت‌ها، ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی و تقویت باورهای دینی این دسته از مخاطبین در مسیر نیل به آرمان توانمندسازی فکر و فرهنگی است و به‌عنوان برخی از اهداف برگزاری اردوهای سراسری و برنامه‌های اوقات فراغت نوجوانان و جوانان ایراد کرد.

 

قویم لنگرودی با اشاره به حضور اساتید مجرب حوزه علمیه و دانشگاه در این دوره‌های آموزشی، بیان کرد: مجتمع شهید مطهری کمیته امداد چابکسر میزبان ۳۷۰۰ دانش‌آموز متوسطه در طول تابستان جاری از کل کشور است.

 

وی گفت: چهار هزار و ۵۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد گیلان در ایام تابستان در قالب اردوهای دانش‌آموزی، دانشجویی و خانوادگی به سایر استان‌های کشور اعزام می‌شوند.

 

معاون فرهنگی اداره کل کمیته امداد گیلان از فعالیت ۵ کانون دائمی جهت پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: ۱۶۰ نفر در ماه جاری به عتبات و عالیات اعزام می‌شوند.

 

قویم لنگرودی بابیان اینکه در سال گذشته سه هزار و ۳۸۰ نفر به‌عنوان زیارت اولی به مشهد مقدس و قم اعزام شدند، افزود: طبق برنامه‌ریزی  انجام‌شده هفت هزار نفر از افراد تحت پوشش  کمیته امداد گیلان به‌عنوان سفر اولی به مشهد و قم اعزام می‌شوند که از این تعداد از ابتدا سال جاری تاکنون بیش از ۳۲۰ نفر به مشهد اعزام‌شده‌اند.

انتهای پیام/