آتش به اختیار یعنی انجام امور مختلف به زمین مانده
آتش به اختیار یعنی انجام امور مختلف به زمین مانده

رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مختلف در راستای رفع مشکلات و آسیب‌های موجود، گفت: آتش به اختیار به معنای انجام امور مختلف به زمین مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت الاسلام و المسلمین«حجت گنابادی‌نژاد» با اشاره به ضرورت حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: بازگو کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف و همچنین یادآوری افتخارات علمی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برای اقشار مختلف جامعه یکی از مهمترین رسالت‌های مسئولان و دست‌اندرکاران نظام اسلامی است.

 

وی افزود: حاشیه نشینی، فساد، اعتیاد و موارد مختلف از جمله آسیب‌های موجود در جامعه کنونی است که نمی‌توان به راحتی از کنار آنها عبور کرد و هیچ اقدامی انجام نداد.

 

رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که آتش به اختیار به معنای انجام امور مختلف انجام نشده و به زمین مانده است، گفت: نخبگان علمی، فرهنگی و اجتماعی باید بیش از پیش نقش خود را در راستای ساماندهی امور مختلف ایفا کرده و در تبعیت از مقام معظم رهبری سرعت و حضور به هنگام را در دستور کار خود قرار دهند.

 

گنابادی نژاد با بیان این که آستان قدس باید خط مقدم جبهه فرهنگی رضوی را باید در کشور ایجاد کند، تصریح کرد: دلبستگی که مردم به حضرت علی بن موسی الرضا(ع) دارند از ارزش بسیار زیادی برخوردار است و باید آن را تقویت کنیم.

 

این مقام مسئول در ادامه به تشکیل نمایندگی آستان قدس در همه استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: این نمایندگی‌ها ایجاد شده تا زیر سایه حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، مرهمی بر زخم‌های محرومان جامعه باشیم.

 

وی اظهار کرد: یکی از وظایفی که این نمایندگی‌ها بر عهده دارند، مباحث فرهنگی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و لازم است که نسبت به رفع مشکلات و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در جامعه قدم برداریم.

 

رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: از ابتدا تاکید بر این بود که در فعالیت‌ها بر ظرفیت‌های مردمی تکیه شود و بنا نیست که نمایندگی‌ها در استان‌ها ساختار و بروکراسی اداری ایجاد کنند بلکه یک تشکل کاملا مردمی، چالاک اما تاثیرگذار هستند.

 

به گفته وی، با توجه به اینکه در استان‌های مختلف فعالیت‌های فرهنگی متعددی در حوزه فرهنگ رضوی اجرایی شده بود، با موافقت تولیت آستان قدس رضوی، مقرر شد کمیته‌های فرهنگی آستان قدس در استان‌ها با محوریت فعالیت‌ها و تجارب انجام شده در سال‌های قبل تشکیل شود.