امکانات قضایی لنگرود از سایز شهرها کمتر است/تشکیل بیش از ۱۶ هزار پرونده قضایی در هر سال در لنگرود
امکانات قضایی لنگرود از سایز شهرها کمتر است/تشکیل بیش از ۱۶ هزار پرونده قضایی در هر سال در لنگرود

رئیس سابق دادگستری شهرستان لنگرود از تشکیل بیش از ۱۶ هزار و پانصد فقره پرونده در هرسال دراین شهرستان خبر داد و گفت: متأسفانه شهرستان لنگرود رتبه دوم در استان را از نظر تعداد پرونده قضائی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، علی‌اصغر حیدرنژاد پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری لنگرود که در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۵ سال در این شهر به‌عنوان رئیس دادگستری خدمت کردم و سعی کردم کارها در روال قانونی و به شایستگی انجام گیرد، ولی کم و کاستی‌هایی نیز وجود دارد.

وی بابیان اینکه لنگرود یکی از شهرهای پرتراکم ازلحاظ تشکیل پرونده است، گفت: سعی کردیم موضوع متفاوت بودن شهر لنگرود نسبت به سایر شهرها را به استان بازگو تا اقدامات لازم انجام و تدابیری اندیشیده شود.

رئیس سابق دادگستری شهرستان لنگرود افزود: شاید لنگرود ازلحاظ تعداد جمعیت از شهرهای دیگر استان کمتر باشد ولی ازلحاظ تشکیل پرونده بعد از رشت در جایگاه دوم قرار دارد.

حیدرنژاد تصریح کرد: ادغام چندین روستا در منطقه چاف و چمخاله و وجود ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی و تبدیل آن‌ها به شهر، موجب رشد قیمت زمین‌ها شد که موجب انگیزه برای زمین‌خواری در چاف و چمخاله شده است که طبیعتاً همین امر به تعداد پرنده‌ها می‌افزاید.

وی بابیان اینکه امکانات قضایی ازلحاظ نیروی انسانی و امکانات در لنگرود از سایز شهرها کمتر است، اظهار کرد: سالیانه بیش از ۱۶ هزار و پانصد فقره پرونده در هرسال در لنگرود تشکیل می‌شود که متأسفانه رتبه دوم در استان را دارد.

رئیس سابق دادگستری لنگرود با اشاره به تشکیل ۸۲ هزار و پانصد پرونده در طول ۵ سال اخیر، بیان کرد: بررسی این تعداد پرونده با تعداد فعلی بازپرس‌ها در دادگستری لنگرود قطعاً طاقت‌فرسا و دشوار است و اکثر قضات تعدادی از پرونده‌ها را برای بررسی به منزل می‌بردند تا کارها زودتر پیگیری شود.

حیدرنژاد افزود: روزی که به شهرستان لنگرود آمدم با پرونده‌های چندین ساله مواجه شدم ولی با همت همکارانم پرونده‌های قدیمی و رسوبی بررسی و دستور لازم داده شد و پرونده‌های موجود مربوط به کمتر از ۲ سال است.

وی بابیان اینکه سرقت و منازعه از جرم‌های زیاد در لنگرود است، تصریح کرد: در گذشته بیش از ۴۰۰ نفر به جرائم مختلف زندانی بودند و امروز شاهد کاهش ۵۰ درصدی زندانیان در این شهرستان هستیم.

رئیس سابق دادگستری لنگرود مشروبات الکلی را یکی از جرم‌های زیاد در این شهر عنوان کرد و افزود: در گذشته شاهد قاچاق و فروش ۳ برابری مشروبات الکی در لنگرود نسبت به شهرهای بندری استان بودیم ولی با اقدامات به‌موقع و کمک دستگاه‌های نظامی و اجرایی، مشروبات الکی به معنای واقعی کنترل شد.

حیدرنژاد گفت: یکی از دلایل عدم حضور در جلسات اداری، بررسی پرونده‌های زیاد و انباشته‌شده و بررسی پرونده‌ها بود و هیچ قصوری در عدم حضور در جلسات وجود نداشت.

وی بابیان اینکه بنده ذاتاً آدم عاطفی هستم، گفت: دل کندن با دوستانی که بیش از ۵ سال در کنار آنان بودم برایم سخت و دشوار است و از همه افراد حلالیت می‌طلبم و همواره سعی کردم کارها را برای رضای خدا انجام دهم.

به گزارش لنگرخبر، در این مراسم از زحمات علی اصغر حیدرنژاد تقدیر و تیمور یوسفی قلعه‌رودخانی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان لنگرود معارفه شد.

انتهای پیام/