فعالیت دانشجویان جهادگر اصفهانی در مناطق محروم/ سازندگی ایران به دست جهادگران با بصیرت+ تصاویر

گسترش روزافزون فعالیت جهادگران در سراسر کشور سبب آبادانی و سازندگی ایران اسلامی است، دانشجویان جهادگر اصفهانی در این امر پرتوان ظاهر شده و با حضور در مناطق محروم به امر ولی‌فقیه لبیک گفته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، اردوهای جهادی که چند سالی ‌است توسط، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب، جوانان و نوجوانان و گاه افراد مسن برگزار می‌شود فرصت را برای خودسازی درونی این جهادگران و آبادانی کشور فراهم می‌کند.

این فعالیت‌ها گامی مفید و موثر در راستای سازندگی و آبادانی کشور است و با هدف زدودن محرومیت از چهره مناطق مختلف کشور و خدمات‌رسانی به نقاط محروم و کم برخوردار توسط داوطلبان بسیجی انجام می‌شود.

جوانان بسیجی استان اصفهان نیز در دوره‌های مختلفی از سال، در قالب گروه‌های جهادی اردوهایی را در مناطق محروم استان اصفهان و سایر استان‌ها برپا می‌کنند تا به دست یاری‌گر آنها غباری از محرومیت از چهره شهرهای کشور باقی نماند. از جمله جوانان فعال در امر اردوهای جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه اصفهان هستند که به فرمایشات رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و در این امر سهیم بوده‌اند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان دراین‌باره به خبرنگار تسنیم می‌گوید: سال گذشته در قالب اردوهای جهادی این دانشگاه، تعداد ۴۰ نفر از دانشجویان ما به مناطق محروم استان چهارمحال‌وبختیاری اعزام شدند.

محمد حسن سیوندیان با بیان اینکه ستاد اردوی جهادی دانشگاه اصفهان در قالب دو گروه جهادی برادران و خواهران به نام‌های حضرت فاطمه الزهرا (س) و حضرت زینب (س) برای لبیک گفتن به فرامین رهبر معظم انقلاب و در جهت محرومیت زدایی و جهاد سازندگی فعالیت دارد، اظهار داشت: این ستاد کمیته‌هایی در بخش‌های مختلف برای اعزام به مناطق محروم آماده کرده ‌است تا با نظم و برنامه‌ریزی مناسب، خدمات‌رسانی به محرومان و مستضعفان را به نحو احسن داشته ‌باشیم.

اما تنها هدف اردوهای جهادی انجام فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز در مناطق محروم نیست، بلکه هدف ترویج فرهنگ ایرانی- اسلامی و بصیرت افزایی است.

وی افزود: با توجه به محوریت‌های فرهنگی مختلفی که این ستاد در نظر دارد، گروه جهادی حضرت زینب (س) محور فرهنگی اردو را تحت عنوان “ما همه روشنیم” قرار داده که در قالب این طرح، کارهایی چون اتاق عبادت، حلقه‌های انس و معرفت شبانه و غیره برگزار می‌کند که هدف آن، پیاده سازی سبک زندگی اسلامی با تاکید بر مؤلفه‌های رفاه طلبی است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه عمده فعالیت‌ها، در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، پزشکی و مردم‌یاری است، کمیته‌های مختلف این ستاد را برشمرد و گفت: کمیته رسانه، تبلیغات و مستندسازی، کمیته آموزشی و فرهنگی، کمیته عمرانی، کمیته پزشکی، کمیته پشتیبانی و کمیته خیران و مالی در این امر فعالیت می‌کنند.

وی درباره اردوی سال گذشته‌ این تشکل دانشجویی خاطرنشان کرد: سال گذشته تعداد نیروهای اعزام شده خواهر و برادر ۴۰ نفر بود که خدا را شکر توانستیم در بُعد عمرانی چندین طرح را اجرا و به اتمام برسانیم، از جمله این فعالیت‌ها، آبرسانی و حفر چاهِ فاضلاب غسالخانه و سرویس بهداشتی در روستای “مازه رشته” بود.

سیوندیان تصریح کرد: از اقدامات دیگری که در مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری انجام شد، ترمیم منزل یکی از خانواده‌های بسیار مستضعف روستای “چم‌قلعه” و ترمیم خانه عالم روستای “تبرک” بود. همچنین در بُعد فرهنگی توفیق برگزاری جشن تکلیف برای نوجوانان روستاهای تبرک و مازه‌رشته، برگزاری مراسم برای بانوان روستایی با عنوان مادر و کودک و مراسم عمومی پر فیض دعای کمیل را داشتیم.

انتهای پیام/