وجود ۵ هزار موقوفه در لاهیجان و سیاهکل/ کمک ۲۶ میلیون تومانی یک خیر به بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان از وجود ۵ هزار موقوفه در لاهیجان و سیاهکل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی بازدار رئیس اوقاف لاهیجان در جمع خبرنگاران در روستای سطلسر دهستان لیل لاهیجان بابیان اینکه در جامعه‌ای که انتقاد نباشد بر حال مسئولین آن جامعه باید گریست اظهار کرد: انتقاد باعث آشکار شدن راه می‌شود.

وی بابیان اینکه بزرگ‌ترین کاری که در دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل انجام شد بحث بروز رسانی موقوفات بود که باعث ایجاد هجمه‌هایی شد افزود: نرخ موقوفات به نرخ عادلانه روز تبدیل‌شده و در این راه به نظرات خلاف قانون تمکین نکردیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان با تأکید بر اینکه ملک موقوفه و نیت واقف باید در راه خبر حرج شود گفت:  نزدیک به ۱۷۰ میلیون  از موقوفات به مساجد و بقاع شهرستان و حوزه علمیه کمک کردیم.

وی با اشاره به حضور پنج هزار موقوفه در شهرستان لاهیجان و سیاهکل  بیان کرد: پنج هزار مستأجر موقوفه داریم و با توجه به جمعیت  ۲۵۰ هزارنفری این دو شهرستان ما نمی‌توانیم این جماعت را فدایی پنج هزار نفر کنیم.

بازدار افزود: اوقاف اثبات کرده برنامه محور است و برنامه‌های خود را طبق برنامه پیش می‌برد و خدا رو شکر امروز سازمان اوقاف یک سازمان مفتخر ازنظر ولی‌فقیه است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه حافظان قرآن ما در سال ۹۶ تکمیل و جهت تعیین تکلیف ارسال شد بیان کرد: طرح ضیافت الهی، شب‌های قدر در اکثر امامزادگان در طول ۳۰ شب ماه مبارک رمضان افطار دادیم و برای اولین بار نان رایگان به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل‌بیت توزیع و ۱۵ میلیون سبد کالای خشک به نیازمندان اهدا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان بابیان اینکه  امروز شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل ۶۴ مربی قرآنی دارد اظهار کرد: زمانی ما موقوفات قرآنی در شهرستان نداشتیم، انجمن خیرین قرآنی نیز در شهرستان راه‌اندازی شد.

بازدار با اشاره به برگزاری طرح تخفیف ویژه مستأجران و تداوم این طرح تا پایان سال جاری اظهار کرد:  برپایی محفل انس با قرآن کریم در مسجد جامع را داشتیم.

وی بابیان اینکه طرح خیمه معرفت شهرستان لاهیجان به‌عنوان خیمه برتر استان معرفی شد افزود: در بحث همایش روز ملی عفاف و حجاب توزیع یک هزار و ۲۰۰ شاخه گل و کارت‌پستال‌های اخلاقی در بین مردم توزیع و به همین مناسبت جشنی در سالن شهید باهنر لاهیجان برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۹ مورد وقف جدید باارزش ریالی ۴ میلیارد تومان در شهرستان ثبت شد بیان کرد: بیشترین موقوفات ما در شهر دیلمان با ۹ وقف شامل چهارباغ فندق و دو قطعه زمین و مراتع بود.

وی با اشاره به وقف ۲۶ میلیون تومانی نقدی به بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان گفت: با برگزاری  دو دهه عزاداری برای حضرت زهرا (ع) در ۵۰ نقطه از شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل   مبلغ ۵۰ میلیون تومان  هزینه شد.

بازدار با اشاره به برگزاری همایش استانی امامزادگان برای نخستین بار در بقعه برفجان سیاهکل تصریح کرد: کارهای مشترک فرهنگی   با برخی نهادها ادامه داده و آمادگی کار مشترک فرهنگی با سایر نهادها را داریم.

انتهای پیام/