طرح سوال از شهردار لنگرود منطقی نیست/منصفی پاسخ خبرنگار را نداد/شیخ طاهر از شورا خسته شد
طرح سوال از شهردار لنگرود منطقی نیست/منصفی پاسخ خبرنگار را نداد/شیخ طاهر از شورا خسته شد

برخی مدعی هستند که ترکیب شورای پنجم برای حفظ کحالی در مسند شهرداری است، ولی باید منتظر تصمیم اعضای جدید شورای شهر لنگرود ماند که کحالی را در لیست خود نگه می دارند یا اینکه به فکر گزینه های دیگری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از ۸دی، خبرهای درگوشی حکایت از طرح سوال از شهردار لنگرود در اواخر عمر چهارمین دوره شورای شهر می دهد.

 

یکی از صحبت های درگوشی احتمال برگشتن کحالی به لاهیجان یا نشستن بر کرسی شهرداری در شهر دیگری را دارد که این موارد باعث شده پیمانکاران در اواخر عمر شورا و همچنین شهردار به فکر مطالبات خود باشند تا اینکه به قراردادهای خود برای انجام کارها بپردازند و تب و تاب فعالیت کارها توسط شهرداری در سطح شهر لنگرود کمتر مشاهده می شود.

 

البته برخی نیز مدعی هستند که ترکیب شورای پنجم برای حفظ کحالی در مسند شهرداری است، ولی باید منتظر تصمیم اعضای جدید شورای شهر لنگرود ماند که کحالی را در لیست خود نگه می دارند یا اینکه به فکر گزینه های دیگری هستند.

 

در این راستا با منصفی، عضو شورای اسلامی شهر تماس تلفنی گرفتیم که وی پاسخگویی به این سوالات را محول به رئیس شورای اسلامی شهر و یا سخنگو کردند.

 

در ادامه وقتی با شیخ طاهر رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود ارتباط تلفنی برقرار کردیم وی مدعی شد که از کرسی زدن بر صندلی شورای شهر خسته شده و جوابی برای پاسخ دادن ندارد.

 

ما که راهی برای دریافت سوالات مردم و همچنین احقاق حقوق شهروندان نداشتیم مزاحم شاد، سخنگوی شورای شهر شدیم که در وی در ابتدا علاوه بر حاضر نشدن به پاسخگویی با رفتاری نا متناسب و ضد شهروندی، حقوق خبرنگار را نیز رعایت نکرد و تماس را بدون رعایت آداب معمول قطع کرد.

 

در نهایت برای روشن شدن موضوع و پاسخ به دغدغه شهروندان لنگرود و افکار عمومی تماس تلفنی با سروری یکی دیگر از اعضای شورای شهر برقرار کردیم و نظرات وی را در این راستا جویا شدیم و منعکس کردیم.

 

 

سروری در گفتگو با خبرنگار ۸دی در پاسخ به شایعات مطرح شده در خصوص عملکرد شهرداری مبنی بر اینکه پروژه های عمرانی در شهر متوقف شده اند و پیمانکاران در تقلی مطالبات خود هستند، اظهار داشت: شهردار لنگرود در حد و توان خود مشغول پروژه های عمرانی شهر است.

 

وی با بیان اینکه آب و همای مطلوب در منطقه موجب شده تا پروژه های عمرانی در شهر رشد فزاینده ای داشته باشند، افزود: بعضی از پروژه ها نیاز به برگزاری مناقصه عمومی دارد که شهردار در برخی از این پروژه ها مقدمات مناقصه را فراهم کرده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر لنگرود با بیان اینکه برگزاری مناقصه عمومی با تصمیم شورای بوده، گفت: هدف از برگزاری مناقصه تاکید شورای بر قانونی انجام گرفتن پروژه ها است و طبیعتا کمی زمانبر خواهد بود.

 

سروری با تاکید بر اینکه خدمات دهی به شهروندان و پروژه های عمرانی در شهر روال عادی خود را طی می کند، بیان داشت: علاوه بر اینکه برخی از پروژه ها روال عادی خود را طی می کند باید به استحضار برسانیم که برخی از پروژه ها سرعت بیشتری هم گرفته اند.

 

وی در پاسخ به اینکه گمانه زنی ها در شهر حاکی از طرح سوال شهردار است، گفت: طی آخرین جلسه ای که داشته ایم چنین موضوعی در شورا مطرح نشده است.

 

عضو شورای شهر لنگرود با تاکید بر اینکه استیضاح و طرح سوال از شهردار منطقی نیست، افزود: موضوع طرح سوال از شهردار در دستور کار شورای چهارم نیست و انتخاب شهردار در دوره بعد تا نشستن اعضای شورای جدید قابل پیش بینی نیست.