توجه به اقتصاد مقاومتی و زیرساخت شهری عامل موفقیت حسین لاهوتی در کلاچای

حسین بائوج لاهوتی را که در ۴سال حضورش در شهرداری کلاچای با نگاه به درون زا بودن اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به زیرساخت های شهری فعالیت کرد، می توان شهرداری با نگاه توسعه زیرساخت شهری خطاب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از رودسریها ، هجدهم آبانماه  سال ۱۳۹۲ خبری در رسانه ها منتشر شد که از انتصاب حسین بائوج لاهوتی بعنوان شهردار جدید کلاچای با اکثریت آرا خبر می داد.

 

شاید که نه ؛ حتما شما هم یادتان می آید اگر به شهرداری و شورای شهر کلاچای مراجعه می کردید، چهره ای خاکستری بر تن ساختمان آن بود، ساختمانی که باید زیبنده و آبروی یک شهر باشد ، خاطره خوبی برای شهروندان تداعی نمی کرد.

 

آن روزها (سال ۹۲ را می گویم) بسیاری از امکانات رفاهی و خدماتی شهر به اندازه ای که امروز وجود دارد ، نبود، خبری از پارک ساحلی ، خیابان معلم ، ساختمان مجزای شورای شهر ، ایستگاه CNG نبود ،الان دیگر کسی از نبردن زباله گلایه ندارد شاید الان هم خیلی چیزها نباشد ولی با توجه به اوضاع اقتصادی کشور ، فعالیت ۴ ساله شهردار کلاچای قابل تقدیر است.

 

حسین بائوج لاهوتی شهردار جوان و با تجربه ای که با نگاه زیرساختی به توسعه شهری به کلاچای آمد، ادمه پروژه نیمه کاره پارک ساحلی را در ۴ فاز به اتمام رساند، ساختمان شهرداری کلاچای را به یکی از زیباترین ابنیه شهرداری ها در منطقه رساند، شورای شهری که ساختمان مجزا نداشت صاحب ساختمان مجزا و شکیل کرد، داشتن ایستگاه CNG که کم کم به آرزو تبدیل می شد را راه اندازی کرد و با حضور استاندار به بهره برداری رساند، ساختمان خدمات شهر،که خود به اندازه یک شهرداری کار دارد مجزا نمود و در کنار پارک شهدای گمنام ایستگاهی برای کارگران طراحی نمود(در گذشته کاگران شهرداری صبح ها برای تقسیم کار و تعریف کار زیر ساختمان شهرداری حاضر می شدند).

 

با توجه به تغییر میادین براساس دستورالعمل ها ، با تعریف و طراحی نیروهای بومی میدان اصلی ، شهدا و … اجرایی شد و جلوه خاصی به شهر بخشید، شهردار کلاچای با توجه به ارتباطاتی که در استانداری و وزارت کشور داشت موفق  شد بودجه های زیادی برای توسعه زیرساخت ناوگان خودرویی و ساختمان آتش نشانی کلاچای بگیرد که ماحصل آن وجود یکی از خودروهای پیشرفته آتش نشانی در کلاچای است.

 

توسعه فضای سبز شهری نیز در این دوره مدیریتی افزایش داشت و در کنار آن توجه به اقتصاد مقاومتی در دستور کار مجموعه شهرداری قرارگرفت، شهرداری کلاچای با ایجاد گلخانه با تولید درختچه و گل های فصلی ، علاوه بر اشتغال زایی جلوی خروج درآمدهای شهرداری را گرفت و آن را صرف توسعه فضای سبز شهری کرد.

 

در دوران سخت اقتصادی ، حسین بائوج لاهوتی با استقبال از سرمایه گذاران (البته توجه به توسعه زیرساخت ها در اولویت بود) دو پروژه بزرگ را در آخرین روزهای شورای دوره چهارم به ثمر رساند یکی پروژه بزرگ ترمینال مسافربری شهر کلاچای با سرمایه گذاری یکی از فعالترین شرکت های مسافربری گیلان و دیگری پروژه بزرگ معاینه فنی خودرو، موتورسیکلت که عدم وجود آن موجب میشد بسیاری از شهروندان از چابکسر، منطقه بزرگ قاسم آباد، سیاهکلرود و واجارگاه و کلاچای و رحیم آباد به رودسر بروند. همچنین ایشان از حضور سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه استخر شنا در کلاچای خبر داده که بزودی پروژه ساخت آن آغاز خواهد شد.

 

فلذا حسین بائوج لاهوتی را که در ۴سال حضورش در شهرداری کلاچای با نگاه به درون زا بودن اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به زیرساخت های شهری فعالیت کرد، می توان شهرداری با نگاه توسعه زیرساخت شهری خطاب کرد.