دشمن از طریق کودکان به دنبال شکاف در بنیان خانواده است
دشمن از طریق کودکان به دنبال شکاف در بنیان خانواده است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن حسن‌زاده فومنی در مراسم افتتاح موسسه یاران سبز موعود در لنگرود گفت: دشمن برای انحراف کردن مردم ایران از پدران و مادران مأیوس شده است و با ترفندهای مختلف سعی در نفوذ در مسائل تربیتی کودکان برای تغییر ذائقه آنان را دارد تا باعث هتک حرمت کودک بین پدر و مادر و تخریب و شکاف بین بنیان خانواده‌ها شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن حسن‌زاده فومنی در مراسم افتتاح موسسه یاران سبز موعود در لنگرود که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: تعقل و تفکر تفاوت بین انسان و حیوان است که انسان را در جایگاهی به نام خلیفه الهی قرار می‌دهد.

 

وی با اشاره به نیاز بشر برای یادگیری و دانستن جهت پیشرفت، گفت: امام خمینی (ره) توانست با هدایت و راهبری و همراهی ملت ایران انقلاب اسلامی را در ایران ایجاد و پایدار کند، درحالی‌که در زمان شکل‌گیری انقلاب ایران در جهان حرفی برای گفتن نداشت ولی امروز به‌عنوان یکی از محورهای اصلی نامبرده می‌شود.

 

مسئول مؤسسه یاران سبز موعود (عج) در گیلان بابیان اینکه الگو گرفتن از بزرگان و پاکان یکی از روش‌های تعلیم و تربیت است، افزود: هرساله صدها هزار یادواره شهدا در سراسر کشور برای گرامیداشت یاد شهدا برگزار می‌شود که برای یادآوری خاطرات جوانانی است که با تعقل و پیروی از الگوی مناسب به مسیر جاودانگی رسیدند.

 

حجت‌الاسلام حسن‌زاده فومنی از کلاس‌های آموزشی، تفریحی، تربیتی به‌عنوان اهداف این موسسه برای تربیت نسل جوان خبر داد و تصریح کرد: موسسه یاران موعود در نظر دارد برنامه‌های تربیتی آموزشی را از سنین کودکی آغاز کند تا قدرت اراده ئ تعالیم دینی از سنین کم در ذهن کودک نقش بسته شود.

 

وی با اشاره به نقش اساسی زنان در تعلیم و تربیت خانواده و نسل‌های جدید، بیان کرد: در آموزش‌وپرورش آن‌طور که انتظار می‌رود مسائل تربیتی آموزش داده نمی‌شود ولی در نظر داریم این مسئله تربیتی را از طریق مدارس و همکاری با آموزش‌وپرورش دنبال کنیم.

 

مسئول مؤسسه یاران سبز موعود (عج) در گیلان اخلاق را گنج پنهان و دُر نایاب دانست و افزود: کسی که از اخلاق مناسب برخوردار نیست نباید ادعای مسلمانی کند.

 

حجت‌الاسلام حسن‌زاده فومنی با تأکید به نفوذ دشمن برای ریشه‌کن کردن بنیان خانواده از طریق مسائل تربیتی، گفت: دشمن برای انحراف کردن مردم ایران از پدران و مادران مأیوس شده است و با ترفندهای مختلف سعی در نفوذ در مسائل تربیتی کودکان برای تغییر ذائقه آنان را دارد تا باعث هتک حرمت کودک بین پدر و مادر و تخریب و شکاف بین بنیان خانواده‌ها شود.

 

وی با اشاره به طرح تربیتی ۶ ساله موسسه یاران سبز موعود، اظهار کرد: برگزاری کلاس‌ها در تابستان در هر هفته ۲ بار و در دیگر فصول در هر هفته یک‌بار به‌صورت منظم انجام می‌شود و پدران و مادران می‌توانند از طریق اساتید این موسسه در تربیت کودکان خود بهره‌مند شوند.

 

مسئول مؤسسه یاران سبز موعود (عج) در گیلان گفت: اخلاق، رفتار و عمل کودکان باید خروجی جلسات تربیتی موسسه یاران موعود باشد و در این زمینه والدین نیز باید مطالبه گری کنند.

انتهای پیام/