بانوان محجبه؛ قربانی بیشترین اسلام‌ستیزی‌ها در استرالیا
بانوان محجبه؛ قربانی بیشترین اسلام‌ستیزی‌ها در استرالیا

زنان مسلمان دارای حجاب آسیب‌پذیرترین افراد در برابر حملات ناشی از اسلام‌‌هراسی در استرالیا هستند؛ در حالیکه تنها یک نفر از هر ۴ تماشاگر این حملات، به حمایت از قربانیان اقدام می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،به نقل از روزنامه دیلی میل، این‌ها نتایج گزارشی است که برای اولین بار توسط جمعی از دانشگاه‌های استرالیایی با همکاری آکادمی پژوهش و علوم اسلامی استرالیا و شورای تنوعات دینی و فرهنگی این کشور انجام شده است.
این پژوهش همچنین نشان داد که حملات ناشی از اسلام‌هراسی پس از اقدامات تروریستی داعش افزایش یافته است.
این گزارش با عنوان «اسلام‌هراسی در استرالیا»، حوادث ناشی از اسلام‌‌ستیزی را در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار داد که نشان می‌دهد دو سوم حملات علیه زنان مسلمان بوده است.
این پژوهش همچنین نشان داد که به‌صورت نگران‌کننده‌ای، واکنش ناظران کم است و از هر ۴ تماشاچی یک نفر از قربانی حمایت می‌کند در حالیکه نیمی از این حملات در اماکن عمومی مانند مراکز خرید و ایستگاهای قطار اتفاق می‌افتد.
پرفسور لیندا بریسکمن، رئیس مرکز امور اجتماعی دانشگاه سیدنی غربی، یکی از اعضای تیم انجام این پژوهش می‌گوید: حدود سه چهارم عاملان این حملات مردان هستند که زنان را به دلیل اینکه هدف راحت‌تری محسوب می‌شوند، مورد حمله قرار می‌دهند.
وی افزود: زنان معمولاً در اماکن عمومی آسیب‌پذیرتر هستند به‌ویژه آن‌هایی که حجاب دارند. ما دریافتیم که آنان وقتی باردار باشند یا کودکانی همراه خود داشته باشند بسیار آسیب‌پذیرتر هم می‌شوند و جوابی در برابر حملات نمی‌دهند.
بریسکمن گفت: گرچه این یافته‌ها بسیار نگران‌کننده است، عمق فاجعه و کل واقعیت را نشان نمی‌دهد زیرا بیش از دو سوم مسلمانان به دلیل ترس از عواقب آن از گزارش دادن این حوادث اجتناب می‌کنند.
وی افزود: هدف از جمع‌آوری اطلاعات این نیست که به مقامات بگوییم چه کنند اما امیدواریم که توجه آن‌ها به عمق این مسئله و لزوم مقابله با اسلام‌هراسی در استرالیا جلب شود.