راز قتل «آتنا » دختر ۷ ساله اردبیلی در اسارتگاه قاتل/ خشم مردم پارس آباد
راز قتل «آتنا » دختر ۷ ساله اردبیلی در اسارتگاه قاتل/ خشم مردم پارس آباد

از ناپدید شدن آتنا دختربچه پارس‌آبادی تا پیدا شدن جسدش در خانه قاتل، بیست روز پرالتهاب برای مردم، پلیس و مقامات قضایی شهر گذشت و سرانجام افشای راز قتل این دختربچه هفت ساله ضمن ابراز تأثر عمومی، خشم مردم پارس‌آباد را نسبت به این جنایت هولناک برانگیخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، روزنامه ایران نوشت: از ناپدید شدن آتنا دختربچه پارس‌آبادی تا پیدا شدن جسدش در خانه قاتل، بیست روز پرالتهاب برای مردم، پلیس و مقامات قضایی شهر گذشت و سرانجام افشای راز قتل این دختربچه هفت ساله ضمن ابراز تأثر عمومی، خشم مردم پارس‌آباد را نسبت به این جنایت هولناک برانگیخت.

این خشم و تأثر مردم پارس آباد اردبیل چنان عمیق و گسترده بود که دادستان این شهر به میان مردم رفت و آنان را به صبر و آرامش دعوت کرد تا رسیدن قاتل بیرحم به پای دار مجازات، پرونده جنایت رویه قضایی خود را طی کند. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» عواطف مردم پارس آباد نسبت به قتل فجیع آتنای هفت ساله جریحه دار شده و ضمن انتشار تصاویری از این دختر خردسال در شبکه‌های مجازی، اهالی شهر به خیابان‌ها آمدند و ضمن ابراز نفرت نسبت به مرد جنایتکار و دادن شعارهایی برای مجازات سریع این قاتل، خانه‌اش را سنگباران کردند.

بیست روز از ربوده شدن آتنا می‌گذشت اما تحقیقات نشان می‌داده این دختربچه ۱۶ روز پیش از این به قتل رسیده و به این ترتیب روشن می‌شود که آتنا چهار روز در اسارتگاه قاتل بیرحم زندانی بوده و سپس به قتل رسیده است.آتنای خردسال بیست روز پیش از پیدا شدن جسدش برای دیدن پدرش از خانه بیرون آمده و از آن پس ربوده شده است.
آن گونه که مقامات قضایی و پلیس اعلام کرده‌اند با گذشت پنج روز از گم شدن «آتنا اصلانی» عامل قتل دستگیر شده بود تا اینکه با گذشت بیست روز از ناپدید شدن دختربچه، جسدش را در پارکینگ خانه این مرد جانی پیدا کردند و تعجب عمومی این است که چرا در این مدت مأموران به بازرسی خانه او نپرداخته‌اند و روز دوشنبه این هفته با گذشت بیست روز پس از اعتراف قاتل به خانه‌اش رفته‌اند و با جسد آتنا در پارکینگ این خانه روبه‌رو شده‌اند.

اعتراف قاتل
ناصر عتباتی، دادستان مرکز استان اردبیل با تشریح جزئیات جدیدی از پرونده قتل دختر هفت ساله پارس‌آبادی، گفت: مظنونی که در پنجمین روز ناپدید شدن آتنا اصلانی بازداشت شده بود، در بازجویی‌ها به قتل اقرار کرد. ۲۰ روز پیش با اعلام مفقود شدن آتنا اصلانی پرونده کیفری تشکیل و مأموران و کارشناسان زبده مرکز استان و شهرستان پارس‌آباد تحقیقات فنی را زیرنظر بازپرس مرکز استان و پارس‌آباد آغاز کردند.

وی افزود: در پنجمین روز گم شدن آتنا فرد مظنون دستگیر شد و با صدور دستور قضایی این فرد با قرار بازداشت موقت راهی زندان شد. به دستور دادستان مرکز استان پرونده به صورت فوق‌العاده مورد رسیدگی قرار گرفت و تحقیقات مفصلی از این مرد انجام شد و درنهایت به این نتیجه رسیدیم که آتنا اصلانی به قتل رسیده است و سپس جسد وی در محیطی که متعلق به این مرد بوده، کشف شد. طبق نظریه اولیه پزشکی قانونی استان، زمان فوت آتنا به روز مفقود شدن وی برمی‌گردد. دستگاه قضایی استان عزم جدی برای رسیدگی سریع و فوق‌العاده به این پرونده، صدور حکم و اجرای آن خواهد داشت و در کنار سرعت دقت نیز در تحقیقات مدنظر خواهد بود.

تلاش بی‌وقفه برای یافتن آتنا
دادستان پارس آباد نیز در این باره گفت: جسد آتنا در پارکینگ خانه مظنون اصلی پرونده پیدا شد و تحقیقات قضایی در این باره ادامه دارد. از زمان دریافت خبر گم شدن دختر ۷ ساله، دادسرا و مأموران آگاهی به‌صورت ۲۴ ساعته برای پیدا کردن این دختربچه تلاش کرده‌اند.
گزارش پلیس هم تأکید دارد که آتنا ۲۸ خرداد امسال برای رفتن نزد پدرش، خانه‌شان در محله پزشکیان پارس آباد در استان اردبیل را ترک کرد و پس از آن ناپدید شده است. با شکایت خانواده او در پلیس آگاهی، پرونده‌ای تشکیل شد و با دستور دادستان پارس آباد تجسس پلیس آغاز شد. تیم جنایی با بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات محلی متهم را شناسایی کرد و سرانجام در بازرسی پارکینگ خانه این مرد جسد دختر هفت ساله کشف شد. جسد این کودک به دستور دادستان برای تعییـــــــن علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.
نماینده شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار درمجلس شورای اسلامی نیز در پی درگذشت آتنا اصلانی، ضمن صدور اعلامیه‌ای ضمن تشکر از تلاش مأموران در کشف این جنایت خواستار مجازات قاتل شد.

درخواست فرماندار از مردم برای حفظ آرامش
فرماندار پارس‌آباد از مردم خواست پیگیری حادثه را به مراجع مسئول واگذار کنند تا اشد برخورد با قاتل انجام شود: تجمعات و جوسازی‌های بی‌مورد و ایجاد جو التهاب در جامعه موجب تأخیر در روند رسیدگی به پرونده قتل آتنا اصلانی می‌شود و این نه خواست ما و نه خواست شهروندان است.وی روز دوشنبه در اجتماع جمعی از مردم در مصلای شهر گفت: همه ما خواهان رسیدگی فوری به این پرونده هستیم، باید اجازه داد پرونده مسیر و مراحل قانونی خود را طی کند. خواست ما و نتیجه مطلوب این بود که این دختر معصوم صحیح و سلامت به آغوش خانواده خود برگردد که متأسفانه چنین نشد.این پرونده دارای ابعاد پیچیده‌ای بود، مطمئن باشید پرونده بدون فوت وقت و بسرعت رسیدگی و حکم الهی صادر و با قاطعیت اجرا خواهد شد.