خبر: 82920 / تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۱:۲۹
هنوز کسی یا دستگاهی مسئولیت جمع آوری زباله ها را برعهده نگرفته است

وضعیت بغرنج پسماند و انباشت زباله در بخش مرکزی لنگرود + تصویر

در چند ماه گذشته شاهد رها شدن زباله در چند گوشه مختلف شهر لنگرود مربوط به بخش مرکزی شهرستان هستیم که جزو حاشیه شهر محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، هرچقدر که محیط اطراف زیبا و دل‌نشین باشد و موجب شادانی و نشاط در جامعه و افراد می‌شود همان‌قدر نیز آلودگی، تخریب محیط‌ زیست، پسماند و … موجب تضعیف روحیه انسان‌ها می‌شود.

 

یکی از مباحث مهم در کشورها موضوع پسماند و تفکیک زباله از مبدأ است، گرچه از زباله به‌عنوان کثیف و اشیا و موادی آلوده نام‌برده می‌شود ولی برند جهانی زباله طلای سیاه نام دارد.

 

موضوع محیط زیست و پسماند نیز از موضوعات مهم در کشور هم در نظر مسئولان و هم در نگاه مردم است ولی این مهم صرفاً در نامه‌نگاری و حرف‌ها خلاصه‌شده است، گرچه برنامه‌های آموزشی برای سنین مختلف توسط بخشداری‌ها و شهرداری‌ها انجام می‌گیرد ولی به نظر می‌رسد آن‌چنان‌که باید نتوانسته تأثیرگذاری در اهمیت موضوع پسماند را برای مردم توضیح دهد.

 

در کنار تمام برنامه‌هایی که بخش دولتی موظف به برنامه‌ریزی و آموزش در حوزه پسماند را برای حفظ محیط زیست و محیط اجتماعی انسان‌ها بر عهده دارد، مأمور جمع‌آوری زباله‌ها (تفکیک‌شده یا نشده) را نیز موظف است.

 

حساسیت موضوع رها شدن زباله در طبیعت و آلودگی محیط زیست در استان‌های شمالی کشور از اهمیت دوچندانی برخوردار است، چراکه زیبایی طبیعت آن‌قدر چشم‌گیر است که مردم تحمل این زشتی در طبیعت خدادادی را ندارند.

 

البته این را نیز باید گفت علی‌رغم تمام تلاش‌های متولیان بخشداری‌ها و شهرداری‌ها برای جمع‌آوری زباله‌ها، تعداد محدودی از مردم نیز سهواً و یا شاید از روی ناچاری به دلیل عدم وجود سطل‌های زباله در محلات مجبور به رها کردن زباله در محیط می‌شوند.

 

در چند ماه گذشته شاهد رها شدن زباله در چند گوشه مختلف شهر لنگرود مربوط به بخش مرکزی شهرستان هستیم که جزو حاشیه شهر محسوب می‌شود، جالب اینجاست که زباله‌ها بعد از گذشت مدت‌زمان طولانی و رها شدن در طبیعت و حاشیه شهر و خیابان هنوز کسی یا دستگاهی مسئولیت جمع‌آوری زباله‌ها را بر عهده نگرفته است.

 

جاده چمخاله، جاده دیوشل، جاده لوکلایه و انزلی محله از جمله مکان‌هایی است که احساس می‌شود کم‌کم به محل دائمی زباله‌ها تبدیل شود.

کلیدواژه


نظرات | ۶ نظر

رضا
تیر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۳:۵۳

از مسئولین شهری که در مقابل تخریب فضای سبز وتبدیل به سنگ وبتون توسط شهرداری سکوت اختیار کردند بیشتر از این هم نباید انتظارداشت!
قطعا در آینده ای نزدیک شاهدمعظلات زیست محیطی بیشتر هم خواهیم بود.

عباس
تیر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۲۲:۳۴

/به نظر من رییس کمیته پسماند شهرستان لنگرود در جهت ساماندهی معضل زباله لنگرود باید با شهرداران و بخشداران کم کار و بی توجه به مدیریت پسمانداتمام حجت نماید .تا آبروو سلامت شهرستان حفظ گردد .و اقتدار دولت ومصمم بودن دولت در این بخش تجلی یابد.

شنبه
تیر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۰۹:۲۹

پس از مانورانتخاباتی جمعیت هواداران محیط زیست لنگرود وعدم کسب نتیجه کاملا غیرفعال شده و به وظیفه خود درمورد انباشته شدن زباله وآلودگی محیط زیست عمل نمی کند. فلسفه وجودی این جمعیت به صرف مانورانتخاباتی بودیا حل مشکلات محیط زیست همه ما شهروندان باید راه حل منطقی برای زباله ها پیداکنیم

    مطیع
    تیر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۳

    شنبه جان NGO های شهرمان فقط به فکر جشنواره هستند تا با هم خوش باشند. دختر ، پسر و… .

گیل
تیر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۸:۲۷

البته و صدالبته مشخص است که کسی مسوولیت قبول نمی کند!!!!!!!!!! اما این دلیل نمی شود و همان طور که تیتر زده اید اگر در بخش مرکزی باشد مسولیت با بخشداری مرکزی است.

گیل
تیر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۸

البته و صدالبته که کسی مسوولیت قبول نمی کند!!!!!!!!!! اما همانطوری که تیتر زده اید اگر در حوزه بخشداری مرکزی باشد، مسوولیت با بخشداری مرکزی می باشد.

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir