رئیس سازمان چای کشور از انتقادات فرار می‌کند / اگر ایشان مدیر شده‌اند به برکت وجود چایکاران است
رئیس سازمان چای کشور از انتقادات فرار می‌کند / اگر ایشان مدیر شده‌اند به برکت وجود چایکاران است

نماینده مردم لنگرود گفت: رییس سازمان چای باید بیاید و انتقادات را بشنود. فرار کردن از انتقادها معنا ندارد. به شدت منتقد ایشان هستم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود روز پنج شنبه در نشست با مدیران کارخانجات چای شهرستان لنگرود در کارخانه چایسازی دامنه لیسه‌رود بخش کومله اظهار داشت: با توجه به اینکه بالاترین رقم کارخانجات و بالاترین هکتار باغ چای را داریم اما یک تشکل مستقلی مثل سندیکا در شهرستان لنگرود وجود ندارد.

وی افزود: من نمانیده شهرستان هستم و مباحثی را برای کل استان پیگیری می‌کنم تا یک امتیاز خاصی هم برای شهرستانم بگیرم. این پیگیری نیاز به یک تشکل و ساماندهی دارد.

لاهوتی گفت: من هر بار در بحث چای نشستم متوجه شده ام صاحب نظرترین افراد در این زمینه لنگرودی‌ها هستند میزان مصرف چای در کشور بین ۱۱۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تن است البته شاید این عدد تولید شده مافیا باشد.

نماینده لنگرود با انتقاد از رییس سازمان چای کشور اظهار داشت: از آقای روزبهان رییس سازمان چای انتقاد دارم. ما دو جلسه گذاشتیم اما ایشان نیامدند. رییس سازمان چای باید بیاید و انتقادی هم باشد باید بشنود. فرار کردن از انتقادها معنا ندارد. به شدت منتقد رئیس سازمان چای هستم. چرا در این جلسه حضور ندارند. اگر ایشان مدیر شده‌اند به برکت همین کشاورز و چایکار است. باید بیایند و حرفشان را بشوند.

وی تصریح کرد: ۲۵ میلیارد تومان سهم دولت را از چای داریم که در خزانه است و انشالله این پول به چایکاران تزریق می‌شود.

بائوج لاهوتی ادامه داد: تولید کننده اصلی چایکار است که اگر نباشد کارخانه و سازمان چای معنا ندارد. پس اگر همه تلاش کنیم پول کشاورز به موقع دستش برسد آن هم با دلگرمی بیشتری به کارش ادامه می‌دهد.

وی در پایان با اشاره به جزییات وام جدید ۴ درصدی برای روستاییان گفت: ما در مجلس ۱.۵ میلیارد دلار معادل ۵۰۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه روستایی گذاشتیم. گفتیم به بانکی پول پرداخت می‌کنیم که معادل آن را همان بانک هم بگذارد. یعنی این مبلع تبدیل به ۱۰هزار میلیارد تومان شود که رقم خوبی برای اشتغال روستایی خواهد شد. این وام را می‌توان برای اقتصادی‌سازی صنعت چای، بازسازی کارخانجات یا طرح و ایده‌ای که مدنظر دارید هزینه کرد.