۵۱ هزار نفر زیرپوشش تأمین اجتماعی لنگرود هستند
۵۱ هزار نفر زیرپوشش تأمین اجتماعی لنگرود هستند

رئیس اداره تأمین اجتماعی لنگرود گفت: بیش از ۵۱ هزار نفر از جمعیت لنگرود زیرپوشش تأمین اجتماعی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، قریب‌علی کریمی سیگارودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود با گرامیداشت هفته تأمین اجتماعی اظهار کرد: از ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به‌عنوان هفته تأمین اجتماعی نام‌گذاری شده است.

وی از پوشش ۵۱ هزار و ۷۰۱ نفر از جمعیت لنگرود توسط تأمین اجتماعی خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به بیمه‌شدگان سال ۹۴ حدود ۵۶۵ نفر افزایش داشته است.

رئیس اداره تأمین اجتماعی لنگرود تعداد بیمه‌شدگان اصلی را ۱۷ هزار و ۷۱۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد هفت هزار و ۹۰۳ نفر بیمه‌شدگان اجباری، دو هزار و ۴۸۷ نفر حرف و مشاغل آزاد و یک هزار و ۷۷۰ نفر بیمه‌شدگان اختیاری هستند.

وی با اشاره به بیمه شدن یک هزار و ۵۰۲ نفر از کارگران ساختمانی تصریح کرد: دو هزار و ۹۱۷ نفر از رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری بیمه تأمین اجتماعی هستند.

کریمی سیگارودی تعداد بافندگان بیمه‌شده را ۵۳۵ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد ۱۱ نفر دارای بیمه توافقی هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل مستمری‌بگیران اصلی چهار هزار و ۲۴۵ نفر است، تصریح کرد: این تعداد نسبت به مستمری‌بگیران سال ۹۴ حدود ۴۰۵ نفر افزایش داشته است.

رئیس اداره تأمین اجتماعی لنگرود افزود: تعداد یک هزار و ۲۲۴ نفر بازمانده، تعداد دو هزار و ۶۴۴ نفر بازنشسته و ۳۷۷ نفر کارافتاده از جمعیت مستمری‌بگیران هستند.

وی با اشاره به نقش تأمین اجتماعی در جامعه گفت: فراهم کردن امنیت و آرامش بیمه‌شدگان و مردم رسالت تأمین اجتماعی است.

 انتهای پیام/