مسدود شدن ۳۰۰۰ کانال تلگرامی در هر هفته

محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شبکه ملی اطلاعات، اپراتورهای تلفن همراه را به توجه ویژه به روستاها و مناطق محروم ملزم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در ساختمان اپراتور اول، پروژه‌های مربوط به شبکه ملی اطلاعات را افتتاح کرد.

واعظی در این مراسم عنوان کرد: تحولی بزرگ به سرعت در کشور در جریان است. فرهیختگان و فارغ التحصیلان مستقیم و غیرمستقیم ارتباط خوبی  دارند؛ هم در دولت و هم در بخش خصوصی. هیچ یک از گروه‌ها به تنهایی موفق نخواهند شد، دولت هرچقدر هم منابع داشته باشد نمی‌تواند توفیق پیدا کند همه باید دست در دست هم باشیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما در دولت نقشی برای خودمان قائل هستیم و باید بخش خصوصی را حمایت کنیم چراکه آینده اقتصادی کشور در دست بخش خصوصی است.

محمود واعظی با تاکید بر این نکته که خصوصی سازی در کشور به درستی انجام نپذیرفته، بیان کرد: دولت یازدهم به دنبال تصدی‌گری نیست، اگر از ابتدا خصوصی سازی را درست انجام می‌دادیم و بخش خصوصی طعم شیرین فعالیت را می‌چشید، اتفاقات خوبی می‌افتاد؛ باید از بخش خصوصی حمایت کنیم تا اقتصاد کشور شکوفا شود.

 جهان به سمت انقلاب صنعتی چهارم حرکت می‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه افزود: دنیای امروز تغییرات بسیار دارد و آنچه دانش بنیان است، خلق ثروت است که می‌تواند توسعه را تضمین کند و ما حتما باید به مثلث دولت، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها بها دهیم. نگاه دولت به بخش خصوصی باید مثل زیرمجموعه خودش باشد، اگر به اشتغال و تولید توجه ویژه کنیم قطعا به سمت خودکفایی می‌رویم. دنیای امروز به سمت انقلاب صنعتی چهارم حرکت می‌کند و اینکه دنیا به چه چیزی متصل است اهمیت زیادی دارد، امروز دنیا به اینترنت، هوش مصنوعی، بیگ دیتا، رایانش ابری و ۵G متصل و ابزار کار ما است.

واعظی در پایان خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم قول دادیم اینترنت و نسل ۳ و ۴ اینترنت همراه را بدهیم که انجام شد، امروز ۷۵۰ شهر نسل ۴ اینترنت دارند و همچنین باید به روستاها و مناطق محروم توجه ویژه شود، اپراتورها نیز باید این کار را انجام دهند، نباید فکر کنند دولت و شرکت‌ها نسبت به روستاها بی‌تفاوت هستند، این امر مهمی است.

واعظی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در خصوص مسدود شدن برخی از کانال‌های تلگرامی گفت: بخشی از کانال‌های تلگرامی که مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی ما است از دسترس خارج شده و به طور متوسط هفته ای سه هزار کانال مسدود و گزارش آن برای مقامات قضایی کشور ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مسدود شدن این کانال‌ها خواست مردم، دولت و نظام است، اظهار داشت: همه باید بتوانند از فضای مجازی سالم استفاده کنند، از تهدیدات آن جلوگیری شود و همچنین کانال‌های فاسد و غیراخلاقی و کانال‌هایی که برای گروه‌های سنی مختلف مثل نوجوانان خشن و مضر است بسته شود.

وزیر ارتباطات به فرایند اجرای شبکه ملی اطلاعات اشاره و اعلام کرد: شبکه ملی برای مردم محدودیت ایجاد نخواهد کرد، این شبکه در صدد رفع نیازهای مردم با قیمتی ارزان است زیرا وقتی رفع نیازهای مردم را در داخل به خوبی انجام شود دیگر به سراغ محصولات و شبکه‌های خارجی رجوع نخواهد شد.

انتهای پیام/