فعالیت ۳۴ ناجی غریق در شناگاه های نوار ساحلی چاف و چمخاله

فرماندار لنگرود از فعالیت ۳۴ نات غریق زن و مرد در داخل و خارج از طرح سالمسازی دریا چمخاله خبر داد.

سیدرضا جوادپور در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی در شهرستان لنگرود، اظهار کرد: هرساله و در طول ایام تابستان و تعطیلات سواحل چاف و چمخاله پذیرای مهمانان و گردشگران مختلف از سراسر کشور است تا از این نعمت خدادادی بهره ببرند.

 

وی بابیان اینکه طرح سالم‌سازی دریای چمخاله از دهم خرداد آغاز و تا دوم مهر ادامه دارد، گفت: هرساله با آغاز فصل تابستان طرح سالم‌سازی سواحل اجرا می‌شود تا گردشگران با شنا کردن در طرح‌های دریا امنیت جانی خود را تضمین کنند.

 

فرماندار شهرستان لنگرود با اشاره به ۱۰ نقطه خطرآفرین در سواحل چمخاله، افزود: ۱۴ ناجی زن و مرد در طرح سالم‌سازی دریا چمخاله و ۲۰ ناجی نیز در مناطق حادثه‌خیز سواحل و در خارج از طرح سالم‌سازی ساماندهی شده‌اند.

 

جوادپور بابیان اینکه ۳۰ نفر از عوامل نیروی انتظامی در داخل طرح سالم‌سازی چمخاله مستقر هستند، اظهار کرد: ۳۴ نفر از عوامل دریابانی و یگان ویژه نیز در مناطق حادثه خیر ساماندهی شده‌اند.

 

وی تأکید کرد: شنا در مناطق خطرآفرین و بی‌توجهی به هشدارهای ناجیان از مهم‌ترین عوامل تلفات جانی در سواحل است.

 

جوادپور بیان کرد: استقرار اورژانس ۱۱۵ با یک دستگاه آمبولانس و دو نفر امدادگر، استقرار جمعیت هلال‌احمر در داخل طرح سالم‌سازی و عوامل امدادی در نقاط خطرآفرین، نصب علائم هشداردهنده از اهم اقدامات انجام‌شده در طرح سالم‌سازی دریای چمخاله است.

 

وی بابیان اینکه در سال گذشته تنها یک مورد غرق‌شده در نقاط خطرآفرین اتفاق افتاد، تصریح کرد: در سال گذشته ۲۰ نفر در داخل طرح سالم‌سازی و تفرجگاه‌ها و ۴۰ نفر در نقاط خطرآفرین توسط ناجیان غریق نجات یافتند.

 

فرماندار لنگرود بابیان اینکه از آغاز طرح سالم‌سازی دریا چمخاله بیش از ۱۰ نفر در داخل و خارج از طرح توسط عوامل نجات‌غریق نجات یافتند، افزود: هفته گذشته جوان ۲۰ ساله‌ای که برای گرفتن توپ به دریا زده بود غرق شد.

 

فرماندار لنگرود برگزاری جنگ شادی و دو طرح جداگانه شنا و دو تفرجگاه بین طرح‌ها را ازجمله امکانات طرح سالم‌سازی دریای چمخاله عنوان و افزود: زمین فوتبال ساحلی، جایگاه پارکینگ خودرو، رستوران، نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، هنری و صنایع‌دستی، طرح شنا با امکانات، نمازخانه و پارک بازی از دیگر امکانات این طرح است.

انتهای پیام/