آمریکا بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالیانه خود بار دیگر با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان، ایران را بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالیانه خود درباره تروریسم ادعا کرده است که ایران با توجه به ادامه حمایت از حزب الله و گروه های دیگر در غزه، سوریه، عراق و سایر بخش های خاورمیانه همچنان بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان است.

در این گزارش آمده است: “درحالی که گروه های مورد حمایت ایران همچنان توانایی خود برای تهدید منافع آمریکا و متحدان آن را حفظ کرده اند، ایران نقش ممتاز خود به عنوان حامی دولتی تروریسم در سال ۲۰۱۶ را حفظ کرد.”

این گزارش همچنین اشاره دارد که ایران تامین کننده اصلی نیازهای مالی حزب الله لبنان است و هزاران نیروی آن را در ایران آموزش داده است.

گزارش وزارت خارجه آمریکا در ضمن ادعاهایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز مطرح کرده و آن را عامل بی‌ثباتی در عراق، سوریه و یمن دانسته است.

این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شد همچنین داعش، را مسئول بیشترین حملات و کشتارها در سال ۲۰۱۶ معرفی می کند.

این اولین گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است که به مانند سالیان گذشته ادعاهای واهی را علیه ایران مطرح می‌کند.

انتهای پیام/