در دوسالگی برجام هم شاهد تحریم و توهین علیه ایران هستیم/دلواپسی عین ارزش است

مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های گیلان در یادواره شهدای گلیدبر لنگرود گفت: چند سال برای برجام تلاش کردند ولی امروز در دوسالگی برجام هم همچنان شاهد تحریم و توهین علیه ایران هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی ظهر امروز در یادواره ۱۵ شهید والامقام کلیدبر لنگرود، اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا باعث می‌شود که ما با روش و منش شهدا بیشتر آشنا شویم.

 

وی گفت: برگزاری یادواره‌ها حجتی برای سخنرانان و شرکت‌کنندگان در این مراسم است که بهانه‌ای برای عدم شناخت به مبانی اسلام، انقلاب و شهدا نداشته باشند.

 

مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های گیلان بابیان اینکه شهدا با بصیرت دل به میدان کارزار رفتند، افزود: شهدا خوش استعدادهایی بودند که به‌واسطه مجاهدت، جهاد فی سبیل الله و باورهای جدی، چشم دل آنان باز و حقیقت نور ملکوت و ائمه را مشاهده کردند.

 

فعال فرهنگی گیلان بیان کرد: قلب انسان نیز باید مانند عقل انسان از فهم و درک ولایت سامان بخشیده شود، تصریح کرد: قلب شهدا مملو و غرق در ولایت بود که به خدا رسیدند، افرادی مانند سلیمان صرد خزاعی از ولایت را در عقل قبول داشتند ولی به درک ولایت در قبل دست نیافته بودند و آن روز که قرار بود از امام زمان خود تبعیت کنند اقدامی نکردند.

 

حجت‌الاسلام مهدوی با تأکید بر اینکه باید ولایت را در قلب‌ها سامان ببخشیم وگرنه پذیرا بودن ولایت در عقل کافی نیست، افزود: کسانی که دم از ولایت می‌زنند و از پشتیبانی و حمایت از ولی‌فقیه سخن می‌گویند باید رفتار و کردارشان نیز گویای این سخن باشد.

 

وی با بیان اینکه برخی وزرا به مردم فحش می‌دهند و تحقیر می‌کنند بعد به آنان قهرمان ملی می‌گویند، گفت: عده‌ای می‌گویند که حق با اکثریت است و اقلیت حق انتقاد و مطالبه گری ندارند.

 

فعال فرهنگی گیلان بابیان اینکه چند سال برای برجام تلاش کردند ولی امروز در دوسالگی برجام هم همچنان شاهد تحریم و توهین علیه ایران هستیم، اظهار کرد: کسی که اندیشه کدخداباوری داشته باشد توسری‌خور نظام سلطه خواهد شد.

 

مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های گیلان رأی اکثریت را فاقد مشروعیت دانست و تصریح کرد: به فرض که جهان خواهان عدم حضور امام زمان (عج) باشند، آیا امام زمان که ولی خدا و بر مردم ولایت دارد مشروعیت ندارد؟

 

حجت‌الاسلام مهدوی گفت: برجام، سند ۲۰۳۰ و توتال و … از مواردی بود که موردنقد عده‌ای قرار گرفت ولی از سوی دولتی‌ها متهم به بی‌سوادی و دلواپسی و کاسب تحریم و … شدند درحالی‌که صحبت منتقدین دفاع از ارزش‌های اسلام و ایران بود.

 

وی افزود: ایران دارای تمدن ۲۵۰۰ ساله است و مدعی فرهنگ در جهان، ولی عده‌ای سند ۲۰۳۰ را امضا کردند که غرب تمدن مبتذل و چندساله خود را بر تمدن باستانی ایران اجرا کند.

 

فعال فرهنگی گیلان دلواپسی را عین ارزش دانست و بیان کرد: شهدا دلواپسان واقعی انقلاب و اسلام بودند که اهل‌وعیال خود را برای دفاع از شرف و ناموس و تمدن کشور رها و جان خود را در برابر نظام سلطه سپر کردند ولی امروز هرکسی که برای دفاع از کشور نقدی می‌کند به وی حمله‌ور‌ می شوند.

انتهای پیام/