در مواجهه با اشتباهات فرزندان هیچ‌گاه نباید او را مجبور به عذرخواهی کرد
در مواجهه با اشتباهات فرزندان هیچ‌گاه نباید او را مجبور به عذرخواهی کرد

به همت اداره تبلیغات اسلامی لنگرود، کارگاه آموزشی «روش شناسی تربیت دینی کودکان» با حضور روحانیون مستقر و مبلغین در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام نژاد صفری روز گذشته در کارگاه آموزشی «روش‌شناسی تربیت دینی کودکان» با حضور روحانیون مستقر و مبلغین در شهرستان لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: مقایسه کردن فرزندان با دیگر هم سن و سالان خود اعم از اقوام و دوستان بسیار ناپسند و موجب ایجاد کینه در دل فرزند نسبت به شخص مقایسه شونده می‌شود.

 

وی گفت: باید به دنبال یافتن ریشه بعضی از رفتارهای فرزندانمان باشیم، زیرا این رفتارها ممکن است منشأ و مشکلات خارجی داشته باشد.

 

این کارشناس دینی افزود: رفتارها و صحبت‌های پدر و مادر روی فرزندان تأثیر می‌گذارد، مثلاً پدر و مادر مؤدب فرزندان مؤدبی خواهند داشت.

 

حجت‌الاسلام نژاد صفری اذعان کرد: روش صحیح محرومیت و تنبیه کودکان باید به‌گونه‌ای باشد که فرزند متوجه شود کم شدن ارادت والدین به او به خاطر فلان اشتباه بوده است.

 

این کارشناس دینی گفت: در مواجهه با اشتباهات فرزندان هیچ‌گاه نباید او را مجبور به عذرخواهی کرد، بلکه باید اجازه دهیم خود او متوجه اشتباه خود شود.

 

به گزارش لنگرخبر، این کارگاه آموزشی با حضور ۲۰ نفر از روحانیون مستقر و مبلغین شهرستان، روز گذشته در ساختمان کانون راهیان غدیر لنگرود برگزار شد.

انتهای پیام/