اظهارات ظریف و روحانی در مورد نقض جسم و روح برجام نشانه خوبی است/ اعتماد به سخنان آمریکایی‌ها یک اشتباه محض بود

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: اعتماد به سخنان آمریکایی‌ها یک اشتباه محض بود و دولتمردان ما باید هر چه زودتر به این وضع پایان دهند تا ما کمتر متضرر شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با راه دانا؛ در خصوص اظهارات اخیر مسئولان دولتی مبنی بر نقض جسم و روح برجام توسط آمریکا اظهار داشت: ماهیت آمریکا از اول انقلاب و حتی پیش از آن از سال ۳۲ و از زمان ماجرای کودتای ۲۸ مرداد برای ملت ایران آشکار بود.

وی افزود: عده‌ای با خوشبینی مفرط نسبت به آمریکا رفتار می‌کردند و این در حالی بود که رهبری معظم انقلاب هم بارها تذکر دادند که به آمریکا خوشبین نیستند و ما نمی‌توانیم به مذاکرات امیدوار باشیم.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در ایام مذاکرات نقد‌هایی از سوی منتقدان مطرح شد و هشدارهایی بنابر اینکه مذاکرات و انجام تعهدات نباید یک طرفه از سوی ایران باشد تا طرف مقابل به راحتی بتواند تعهدات خود را نقض کند، داده شد.

حسینی با بیان اینکه در برجام باید از طرف مقابل ضمانت اجرایی گرفته می‌شد، عنوان کرد: این‌ها مطالبی بود که از ابتدای مذاکرات گفته شد اما برخی می‌گفتند همین که وزیر خارجه آمریکا قول داده، برای ما کافی‌ است.

وی گفت: اعتماد به سخنان آمریکایی‌ها یک اشتباه محض بود و دولتمردان ما باید هر چه زودتر به این وضع پایان دهند تا ما کمتر متضرر شویم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در پایان گفت: همین که آقای ظریف از نقض جسم و روح برجام صحبت می‌کنند و آقای روحانی هم تلویحا به این موضوع اشاره می‌کنند نشانه خوبی است و البته باید در این زمینه اقدام جدی هم انجام شود چرا که اگر آمریکایی‌ها بدانند ما واکنشی نشان نمی‌دهیم تحریم‌ها را بیشتر می‌کنند و ما یک‌جا باید شاهد برخورد جدی مسئولان دولتی باشیم.