فعالیت ۲۰ پایگاه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان کومله‌ای

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کومله از فعالیت ۲۰ پایگاه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان این بخش خبر داد و گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، عبدالحسین کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود با اشاره به برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان منطقه کومله در رشته‌های مختلف اظهار کرد: اگر از کلاس‌های تابستانی به‌صورت آگاهانه استفاده شود رشد و خلاقیت دانش آموزان فراهم می‌گردد.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های تابستانی در قالب فرهنگی، علمی، ورزشی و آموزشی افزود: کلاس‌های فرهنگی هنری شامل نقاشی، سرود و سفالگری، کلاس‌های ورزشی شامل فوتسال، والیبال و تنیس روی میز، کلاس‌های قرآنی شامل روخوانی و روان‌خوانی، کلاس‌های مهارتی شامل خیاطی و تعمیرات موبایل، اردوهای یک‌روزه و چندروزه توسط حوزه کانون اداره آموزش‌وپرورش کومله برگزارشده است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کومله از فعالیت ۲۰ پایگاه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان این بخش خبر داد و تصریح کرد: پایگاه‌های مذکور شامل مدارس، کانون پرورش فکری، کانون فرهنگی تربیتی شهید ترابی و سالن ورزشی شهدای کومله است.

وی برنامه‌ریزی اوقات فراغت دانش‌آموزان را در شکوفایی استعدادها و رشد جامعه ضروری خواند و گفت: غنی‌سازی اوقافت فراغت دانش آموزان در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر است.

کریمی در ادامه به اجرای پروژه‌های عمرانی آموزش‌وپرورش کومله و بازدید از روند کار آن‌ها اشاره کرد و افزود: پروژه مقاوم‌سازی آموزشگاه شش کلاسه ابتدایی «صدیقه طاهره» با تخصیص اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط خیر مدرسه‌ساز سرکار خانم مدنی با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا بوده و امیدواریم در سال تحصیلی جدید میزبان دانش آموزان منطقه باشد.

وی با اشاره به پروژه عمرانی آموزشگاه  شش کلاسه «شهید طهماسبی» گفت: این پروژه با پیشرفت ۵۰ درصدی کار همراه بوده و با تأمین اعتبارات خوبی که از سوی خیر مدرسه‌ساز سرکار خانم خاکبازنژاد صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید آماده بهره‌برداری شود.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کومله آموزشگاه استثنایی «رضوان» را از دیگر پروژه‌های این اداره اعلام کرد و افزود: این پروژه با مشارکت اداره کل نوسازی و خیر مدرسه‌ساز آقای محمدعلی حمید بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی در حال اجرا است و امیدواریم در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/