شهرهای گیلان در حال انفجار از پسماند است/پیشنهاد لاهوتی برای برگزاری همایش شهر بدون زباله
شهرهای گیلان در حال انفجار از پسماند است/پیشنهاد لاهوتی برای برگزاری همایش شهر بدون زباله

شهردار کلاچای گفت: متاسفانه استان گیلان از معضل زباله در امان نبوده است و تمامی شهرها در حال انفجار از پسماند است که مدیران شهری باید با تعامل با رسانه ها، صدا و سیما و مطبوعات برای حل این معضل چاره ای بیاندیشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حسین بائوج لاهوتی شهردار کلاچای در گفتگو با خبرنگار رودسریها با اشاره به اینکه سواحل نقش کلیدی و با اهمیتی در جذب توریست و ارتقاء صنعت توریسم در استان گیلان دارند ، گفت: معضل زباله در مقابل این هدف بزرگ قرار گرفته و نقش محوری دارد و در برخی نقاط موجب دافعه خواهد بود.

 

وی ادامه داد: متاسفانه استان گیلان از معضل زباله در امان نبوده است و تمامی شهرها در حال انفجار از پسماند است که مدیران شهری باید با تعامل با رسانه ها، صدا و سیما و مطبوعات برای حل این معضل چاره ای بیاندیشند.

 

شهردار کلاچای اظهار داشت در استان گیلان ۵۲ شهرداری فعالیت می کنند که هرکدام به نوعی با معضل انباشت زباله در شهرها دست و پنجه نرم می کنندکه متاسفانه بغیر از دفن زباله راهبری برای این معضل نیافته اند و حتی کارخانجات کمپوست نیز نمی توانند آن را از بین ببرند و این معضل به قوت خود باقی مانده است.

 

لاهوتی خاطرنشان کرد: پیشنهاد میکنم سازمان شهرداری های استان گیلان ، همایش یک روزه با عنوان” چگونه شهری بدون زباله داشته باشیم” برگزار نماید و در این راستا تمامی شهرداران برنامه های خود را پیرامون این معضل بزرگ ارائه دهند تا شاهد راه حلی برای رفع این معضل در سطح استان به کمک مدیران شهری باشیم.

 

وی تصریح کرد: تمامی شهرداری ها در طول سال دهها میلیون تومان بابت مدیریت پسماند هزینه می کنند که اگر با فرهنگ سازی درست در سطح استان گیلان با همکاری صدا و سیما و رسانه ها مدیریت شود می توان بر این معضل فائق آمد.

 

شهردار کلاچای اذعان داشت: با فرهنگ سازی و برنامه ریزی درست که در چندسال اخیر در حوزه پسماند صورت گرفته شاهد کاهش تولید زباله بوده ایم که  این اقدام جای قدردانی و تقدیر دارد ولی متاسفانه با توجه به فضای ناکافی و وجود منابع طبیعی بی نظیر در استان گیلان و اهمیت محیط زیست نمی توان به این مسئله مهم بی تفاوت بود چرا که اگر بخواهیم با این شیوه موجود ادامه مسیر دهیم دچار مشکلات عدیده خواهیم شد.

 

حسین بائوج لاهوتی در پایان از مدیران رسانه ها بالاخص صدا و سیمای مرکز گیلان خواست از نظر و دیدگاه کارشناسان مختلف در حوزه پسماند و دفع زباله یاری گر مدیران شهری استان گیلان باشند.

انتهای پیام/