ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای برای تحریف تاریخ / دروغ‌های بزرگ ویکی‌پدیا درباره امام خمینی تنها نمونه‌ای از جعل بدون سند تاریخ است

یک کارشناس سواد فضای مجازی گفت: اطلاعات درج شده‌ی کاربران در ویکی پدیا، توسط افراد وابسته به بهائیان ممیزی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از ماسال نیوز؛ چهارمین جلسه از سری جلسات سواد فضای مجازی با موضوع ” تکنیک های اقناعی و جنگ روانی در فضای مجازی”، در حوزه علمیه آیت الله بهجت (ره) فومن برگزار شد.

الیاس ملکی در این کارگاه آموزشی با اشاره به تکنیک های اقناعی و جنگ روانی در فضای مجازی و رسانه ها گفت: اطلاع از این تکنیک ها برای افراد فعال فرهنگی از ضروریات است و لازم است افرادی که تریبون در اختیار دارند و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی و فعالین هیئات و منبری ها، تکنیکهای فوق را آموزش دیده و بکار ببرند.

وی با اشاره به مهارت دشمن در استفاده از این تکنیک ها گفت: متاسفانه کانال‌های معاند و سایت‌های ضدانقلاب با مهارت زیادی از این تکنیک ها استفاده می کنند و توانسته اند بر مخاطبین تاثیر گذاشته و با مطالب غلط در ایجاد شبهات اعتقادی و سیاسی، اهداف شوم خود را به پیش ببرند.

ملکی با اشاره به دستکاری گوگل در نتایج جستجو گفت: در اینترنت حتی اگر کلمه ی «امام خمینی» را جستجو کنید، گوگل اولین نتیجه را از سایت بهایی و صهیونیستی «ویکی پدیا Wikipedia» به کاربر معرفی می‌کند که در آن موارد متعددی از تهمت ها و اطلاعات تاریخی مجعول در مورد امام خمینی (ره) درج شده است.

این مربی سواد فضای مجازی خاطر نشان کرد: ویکی پدیا برای این اطلاعات غلط و جعلی حتی مستنداتی بصورت پانویس معرفی می کند که غالبا سایت‌های معاند و افراد وابسته به غرب هستند و می‌توان گفت مستندات ویکی پدیا مصداق ضرب المثل «شهادت دم برای روباه » است.

این کارشناس ارشد حوزه نرم افزار ادامه داد: بعنوان مثال ویکی پدیا مدعی شده که «امام خمینی مخالفین خود را اعدام می‌کرد» و حتی این ادعا را به رهبر انقلاب منتسب کرده و برای این حرف به یک مطلب در سایت العربیه استناد کرده است. حال آنکه العربیه وابسته به آل سعود و از مخالفین سرسخت جمهوری اسلامی است و دشمنی و دروغگویی این سایت برای همه روشن است.

دبیر دفتر سازمان سراج در شهرستان ماسال ادامه داد: لازم به ذکر است افرادی که در کشور اعدام شدند صرفا “مخالف” نبودند و بدلیل مخالفت با جمهوری اسلامی کسی اعدام نشد و نمی شود. مسلما کسانی که دست به جنایت زدند و زنان و کودکان و مردان این مرز و بوم را ترور کردند باید اعدام می شدند اما ویکی پدیا بجای بکار بردن عبارت ” اعدام جنایتکارن” از عبارت ” ادعام مخالفین” استفاده کرده تا امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی را زیرسوال ببرد.

ملکی با اشاره به لزوم اطلاع دانشجویان از تاریخ سازی و‌ جعل تاریخ توسط ویکی پدیا و سایتهای مشابه گفت: متاسفانه اکثر مردم برای کسب اطلاعات درمورد شخصیتهای سیاسی و اجتماعی به اینترنت مراجعه می کنند و از طریق گوگل به سایت‌های معاندی مثل ویکی پدیا متصل می شوند و‌ در نتیجه، اطلاعات دستکاری شده و‌ مجعول در اختیارشان قرار می گیرد.

وی ضمن دروغ خواندن «اداعای آزاد بودن ویکی پدیا» گفت: اطلاعات درج شده ی کاربران در ویکی پدیا، توسط افراد وابسته به بهائیان و‌ صهیونیستها ممیزی و حتی ویرایش می شود و لذا مملو از جعل متون در جهت تخریب جمهوری اسلامی و دین اسلام و شخصیتهای انقلابی است. ویکی پدیا در اقدام مغرضانه دیگری حتی مدعی شده «خمینی با وجود مخالفت زیاد ملتش، ایران را درگیر جنگی هشت‌ساله با عراق نمود» و برای اثبات این دروغ به یک مقاله از محقق آمریکایی، جان اسپوسیتو ، مشاور سابق در وزارت خارجه ایالات متحده استناد کرده است.

ملکی تلاش افسران جنگ نرم در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برای افشای نقشه شوم دشمن را ضروری دانست و تاکید کرد: باید برای ارتقای سواد فضای مجازی مردم تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اصلی‌ترین راه اطلاع جوانان از تاریخ، مطالعه کتاب است، گفت: درحال حاضر سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی منبع خوبی برای مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی نیست چرا که در این فضا دشمن بصورت برنامه ریزی شده درحال تحریف تاریخ است.

وی در این جلسه به تشریح ۸ تکنیک مهم در زمینه اقناع مخاطب پرداخت و گفت: در جلسه آتی که زمان آن متعاقبا اعلام میگردد به ۱۱ تکنیک دیگر خواهم پرداخت.

گفتنی است جلسات آموزش سواد فضای مجازی بصورت رایگان توسط هیات محبان فاطمه زهرا (س) فومن با همکاری دفتر استانی سازمان سراج در گیلان برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم مردم آزاد است. همچنین علاقمندان به شرکت در دوره های عمومی سواد فضای مجازی در استان گیلان، میتوانند به سایت سازمان فضای مجازی سراج مراجعه کنند.