بیش از ۲ میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت تلف شدند/ با مسببان آلودگی زیست‌محیطی زرجوب برخورد قانونی می‌شود

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان از تلف شدن بیش از دو میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت خبر داد و گفت: طبق قانون با مسببان آلودگی زیست‌محیطی زرجوب رشت برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، قربانعلی محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت در تشریح آخرین جزئیات از تلف شدن بچه ماهی‌ها در رودخانه قدیمی زرجوب رشت اظهار کرد: چند روز گذشته گزارشی به دست ما رسید که تعداد زیادی بچه ماهی در رودخانه زرجوب تلف‌شده که طبق وظایف سازمانی از رئیس اداره رشت و همکاران یگان حفاظت و پایش خواستیم تا موضوع را موردبررسی قرار دهند.

وی بابیان اینکه در بررسی‌های اولیه مشاهده‌شده که تعداد انبوهی از بچه ماهی‌ها تلف‌شده‌اند، افزود: گزارش کارشناسی محیطی زیستی حاکی از تلف شدن بیش از دو میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب طی سه روز گذشته است.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان گفت: نمونه ماهی‌های تلف‌شده به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال و منتظر هستیم تا علت تلف شدن بچه ماهی‌ها به ما اعلام شود.

محمدپور بابیان اینکه گزارش‌های اولیه به مراجع قضایی گزارش‌شده، خاطرنشان کرد: کارشناسی‌های میدانی از رودخانه زرجوب و واکاوی‌های علت تلف شدن ماهی‌ها صورت گرفته و به مراجع قضایی نیز اعلام‌شده است.

وی به برخورد جدی محیط‌زیست با متخلفان و آلوده‌کنندگان زیست‌محیطی تأکید کرد و گفت: فرایند آزمایشگاهی بر روی ماهی‌ها زمان‌بر است و منتظریم تا جواب نهایی علت تلف شدن به ما اعلام شود و یقیناً برحسب وظایف قانونی با مسببان امر برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان مطرح کرد: ممکن است علت مرگ بچه ماهی‌ها ناشی از استرس آلودگی آب در رودخانه باشد و یا کمبود اکسیژن در پی آلودگی و ورود مواد شیمیایی به رودخانه باشد.

انتهای پیام/