روحانی از همراهی اصلاح‌طلبان بعد انتخابات هم استفاده کند
روحانی از همراهی اصلاح‌طلبان بعد انتخابات هم استفاده کند

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت‌: عنوان «سهم‌خواهی» که برای جریان اصلاحات مطرح می‌شود عنوان دقیقی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران پویا، درباره بحث‌هایی مبنی بر سهم‌‌‌خواهی اخیر اصلاح‌طلبان از کابینه دوازدهم، اظهار داشت: وقتی ائتلافی بین احزاب و جناح‌ها و گروه‌ها تشکیل می‌شود به‌ معنای همراهی و مشارکت در هزینه‌ها و فایده‌هاست.

وی افزود: وقتی در فضای سیاسی جریانی از کاندیدایی مشخص مثل آقای روحانی حمایت می‌کند، این توقع وجود دارد که کاندیدای مورد نظر بعد از پیروزی بتواند از فرصت حضور و همراهی این جریان هم استفاده کند.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصریح کرد: عنوان «سهم‌خواهی» که برای  جریان اصلاحات مطرح می‌شود، عنوان دقیقی نیست، بلکه تنها به‌ معنای مشارکت همه جانبه سیاسی در قبل و بعد انتخابات است که این مسئله مهم، نمود اهمیت الزام به اخلاق محوری سیاسی در ارکان اجرایی حکومت است.

حق‌شناس درباره بحث حضور زنان در کابینه دوازدهم اظهار داشت: فضای بعد از انقلاب از ابتدا تا به امروز شاهد رشد و ارتقای جایگاه بانوان در حوزه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بوده است. در این دوره مجلس، تعداد بانوان دو برابر شده یا در شورای شهر دقیقاً شاهد افزایش دو برابری بانوان بودیم.

وی افزود: رویکرد روحانی هم در دولت اول توجه به حضور بانوان بود، هر چند در وزارت این فرصت ایجاد نشد، اما در سطح معاون رئیس‌جمهور سه زن حضور داشتند و امیدوارم این رویکرد همچنان باشد.

انتهای پیام/