راه اندازی تعمیرگاه هایی توسط بانوان برای ارائه خدمات به زنان راننده
راه اندازی تعمیرگاه هایی توسط بانوان برای ارائه خدمات به زنان راننده

تمرکز بر ایجاد بسترهایی برای ارائه خدمات به نیمی از جمعیت ایران، نه تنها می تواند زمینه های اشتغال بانوان را افزایش دهد بلکه زمینه را برای بهبود وضعیت دریافت خدمات در میان نیمی از جمعیت نیز فراهم می کند. راه اندازی مکانیکی ها و مراکز ارائه خدمات اتومبیل از سوی خانم ها، در حقیقت به معنای ممنوعیت دریافت خدمات از مراکز عمومی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، در حالی این روزها شاهد ان هستیم که زنها پا به پای مردها وارد عرصه های مختلف صنعتی و اقتصادی و بازار کار شده اند که جای آنها در مشاغلی مانند تعمیران خودرو و لوازم خانگی خالی است. این در صورتی است که مسئولین امر از جمله در وزارت کار و صنایع و وزارت تعاون و دیگر بخشهای می توانند با کمک به این امر موجبات آسایش و امنیت بیشتر زنان و بانوان را فراهم آورده و انقلابی بزرگ در ایجاد اشتغال و دادن بها و اعتبار به این قشر فراهم آورند.

امروزه بسیاری از زنان ایرانی در شهرهای بزرگ؛ رانندگان پر و پا قرص خودرو هستند. درخواست بخشی از جامعه زنان برای دریافت خدمات از هم جنسانشان، شمار زنانی که در نقش راننده تاکسی و آژانس و … ظاهر می شوند را افزایش داده است. این درخواست سبب شده است حتی در اپلیکیشن های دریافت خودرو نیز بحشی مختص به بانوان راه اندازی شود.

راه اندازی تعمیرگاه های مخصوص بانوان برای ارائه خدمات به زنان راننده

به گزارش بولتن نیوز،  به نظر می رسد با توجه به افزایش شمار زنان فعال در این حوزه، راه اندازی مجتمع هایی به منظور ارائه خدمات خاص به این گروه ضرورت دارد.

اگر بازدیدی از تعمیرگاه های تخصصی خودرو و مکانیکی ها در ادبیات عامه داشته باشید، فضای به شدت مردانه این مراکز را حس خواهید کرد. بدون تردید برای زنانی که خودرو وسیله کسب درآمد یا جزء لاینفک زندگیشان شده است، دریافت خدمات از این تعمیرگاه ها کمی دشوار است.

این در حالی است که دریافت خدمات از مکانیکی ها و … برای هر دارنده خودرو، امری گریزناپذیر است و ضرورت دارد مالک خودرو هر از چندی، بسته به میزان استفاده از خودروی شخصی اش، نسبت به مراجعه به این دست مراکز اقدام نماید.

راه اندازی واحدهایی با هدف ارائه خدمات به خانم ها از ضروریاتی است که امروزه در جامعه ایران احساس می شود.

در این صورت خانم های مکانیک و تکنیسین خودرو نیز می توانند در قامت ارائه دهنده خدمات، فضا را برای همنوعان خود امن کرده و قابلیت ایجاد شغل برای خانم ها را نیز افزایش دهند.

بررسی ها نشان می دهد ۱۶ درصد از زنان ایرانی در حال حاضر شاغل محسوب شده و فعالیت اقتصادی دارند.

راه اندازی تعمیرگاه های مخصوص بانوان برای ارائه خدمات به زنان راننده

تمرکز بر ایجاد بسترهایی برای ارائه خدمات به نیمی از جمعیت ایران، نه تنها می تواند زمینه های اشتغال بانوان را افزایش دهد بلکه زمینه را برای بهبود وضعیت دریافت خدمات در میان نیمی از جمعیت نیز فراهم می کند. راه اندازی مکانیکی ها و مراکز ارائه خدمات اتومبیل از سوی خانم ها، در حقیقت به معنای ممنوعیت دریافت خدمات از مراکز عمومی نیست. اتفاقا چنین اقدامی سبب ایجاد حق مضاعف برای زنان می شود. زنانی که می توانند به دلخواه یا مراکز عمومی را برای دریافت خدمات انتخاب کنند یا برای تعمیر خودروی خود به واحد ارائه خدمات بانوان مراجعه نمایند.