ارسال بیش از ۲ هزار طرح اشتغال روستایی به فرمانداری لنگرود
ارسال بیش از ۲ هزار طرح اشتغال روستایی به فرمانداری لنگرود

فرماندار لنگرود گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار طرح اشتغال به دبیرخانه اشتغال روستایی در فرمانداری لنگرود ارسال‌شده است که پس از وصول دستورالعمل‌های وارده مبنی بر چگونگی بررسی به طرح‌های وارده ارائه طریق و اعمال خواهد شد.

سید رضا جوادپور در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی مجوز تخصیص حدود ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی جهت اشتغال روستایی به روستاها اختصاص داده‌شده است که تاکنون بانک‌های کشاورزی، کارآفرینی و توسعه تعاون به‌عنوان بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند و بانک‌های عامل نیز می‌بایست معادل مبالغ پرداختی تسهیلات برای اشتغال را جهت اعطای وام اختصاص دهند.

 

وی با اشاره به برگزاری چندین جلسه تولید و اشتغال در روستاها توسط مسئولین شهرستان، گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار طرح اشتغال به دبیرخانه اشتغال روستایی در فرمانداری لنگرود ارسال‌شده است که پس از وصول دستورالعمل‌های وارده مبنی بر چگونگی بررسی به طرح‌های وارده ارائه طریق و اعمال خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان لنگرود بابیان اینکه روستائیان هدف طرح اشتغال‌زایی روستایی هستند و باید منظم، قانونمند و به روستایی اختصاص یابد، افزود: با ایجاد اشتغال روستایی باید سطح درآمد و معیشت روستایی افزایش تا ماندگاری و پایداری جمعیت نیز به‌تبع آن در روستاها ایجاد شود.

 

جواد پور بیان کرد: ارائه نقطه نظرات دستگاه‌های اجرایی در خصوص اشتغال روستایی نشان از ایجاد فضای فکری لازم در شهرستان است که باید طرح‌های ارائه‌شده اولویت‌بندی شوند.

 

فرماندار لنگرود دفع ضررهای احتمالی و جلب منفعت‌های احتمالی را کاری عقلی و درست عنوان و تأکید کرد: پیگیری‌های لازم در خصوص اعطای وام و نظارت بر حُسن اجرای کار باید در اولویت قرار گیرد.

 

وی یکی از دلایل مهاجرت روستائیان به شهر را به‌صرفه نبودن زمین‌های زراعی برای کار و فعالیت دانست و بیان کرد: باید در راستای ایجاد اشتغال در روستاها و ظرفیت‌سازی برای افراد تلاش کرد.

انتهای پیام/